Инфарктно начало на Черно море в новия шампионат

Варненци завършиха 3:3 с Арда в Кърджали, точни за моряците бяха Матеус Машадо на два пъти и Атанас Илиев от дузпа

Черно море започна сезон 2023/2024 г. с равенство. "Моряците" завършиха 3:3 срещу Арда в Кърджали в мач с три дузпи. Матеус Машадо на два пъти и Атанас Илиев от дузпа бяха точни за варненци в инфарктния двубой, изпълнен с обрати.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, като атаки се редяха и пред двете врати. Гостите от Варна все пак първи стигнаха до гол минута преди почивката. Машадо с хубав и плътен удар по земя с левия крак направи безпомощен стража на Арда Дичевски за 0:1.

В 53-тата минута домакините изравниха от дузпа, а точен беше Радослав Цонев. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Пабло Гарсия срещу Тунгара, който направи вихрен самостоятелен пробив по десния фланг.

В 62-рата минута Арда достигна до пълен обрат в резултата. След добра контраатака топката стигна до Преслав Боруков, който порази близкия ъгъл на Иван Дюлгеров за 2:1.

Радостта на тима от Кърджали не продължи дълго. Матеус Машадо изравни само две минути по-късно – 2:2.

В 79-ата минута Черно море излезе напред в резултата за втори път в мача. Точен за 2:3 беше Атанас Илиев от дузпа.

В 82-рата минута Влатко Дробаров събори Преслав Боруков в наказателното поле и Кабаков отсъди втора дузпа в полза на Арда. От бялата точка Тунгара вкара за 3:3. Така двата отбора си поделиха по точка на старта на новия шампионат в Първа лига.

В следващия кръг Черно море приема Хебър. Двубоят е на 23 юли (неделя), от 18:45 часа, на стадион Тича във Варна.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Даниел Димов (63-Едгар Пашеко), Виктор Попов, Александър Василев, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Мазир Сула (79-Цветомир Панов), Матеус Машадо (90- Николай Златев), Атанас Илиев.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола!

Мачове като двубоя срещу Хебър трябва да ги вземаме по-лесно, подчерта треньорът на Черно море

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в домакинския двубой срещу Хебър, спечелен с 1:0.

"Колкото и да говорихме през седмицата как трябва да излезем срещу противник, който играе затворено, ние през първата част бяхме по-бавни. Накрая вдигнахме оборотите и вкарахме гол."

Със сигурност желаехме да си решим мача по-рано.

"Такива мачове трябва да ги вземаме по-лесно, но трябва да отдадем заслуженото и на противника, който направи всичко да ни противодейства - затвори се, опита да ни попречи да играем нашата игра и заложи на контраатаки. Като цяло мачът се случи, както очаквахме. Имахме ситуации още в първата част, в които трябваше да вкараме, не успяхме, но поздравления за футболистите, че накрая все пак извоюваха победата."

Знаем, че можехме да се представим и по-добре в този мач.

Илиан Илиев отбеляза, че заради емоционалните си реакции край тъч линията най-вероятно ще е наказан за следващия двубой на своя тим, който ще е гостуване на Ботев в Пловдив на 25 октомври, петък от 16:30 часа.

"Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола. Не казвам, че ние играем страхотен футбол, но и за двете страни е по-добре да се играе по-бързо, без излишно забавяне, както стана днес."

Наставникът на "моряците" подчерта, че за тима със сигурност ще е трудно, тъй като няма да може да разчита и на двамата си леви бранители - Цецо Панов и Дани Мартин, които днес напуснаха мача поради контузия. За Черно море предстои трудна серия в шампионата, като след визитата на Ботев тимът ще има домакински сблъсък с Левски и ще гостува на Берое в Стара Загора. Междувременно на 30 октмоври е първият сблъсък на Черно море от актуалното издание на турнира за Купата на България, който е гостуване в Кюстендил на местния тим.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море