Инфарктно начало на Черно море в новия шампионат

Варненци завършиха 3:3 с Арда в Кърджали, точни за моряците бяха Матеус Машадо на два пъти и Атанас Илиев от дузпа

Черно море започна сезон 2023/2024 г. с равенство. "Моряците" завършиха 3:3 срещу Арда в Кърджали в мач с три дузпи. Матеус Машадо на два пъти и Атанас Илиев от дузпа бяха точни за варненци в инфарктния двубой, изпълнен с обрати.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, като атаки се редяха и пред двете врати. Гостите от Варна все пак първи стигнаха до гол минута преди почивката. Машадо с хубав и плътен удар по земя с левия крак направи безпомощен стража на Арда Дичевски за 0:1.

В 53-тата минута домакините изравниха от дузпа, а точен беше Радослав Цонев. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Пабло Гарсия срещу Тунгара, който направи вихрен самостоятелен пробив по десния фланг.

В 62-рата минута Арда достигна до пълен обрат в резултата. След добра контраатака топката стигна до Преслав Боруков, който порази близкия ъгъл на Иван Дюлгеров за 2:1.

Радостта на тима от Кърджали не продължи дълго. Матеус Машадо изравни само две минути по-късно – 2:2.

В 79-ата минута Черно море излезе напред в резултата за втори път в мача. Точен за 2:3 беше Атанас Илиев от дузпа.

В 82-рата минута Влатко Дробаров събори Преслав Боруков в наказателното поле и Кабаков отсъди втора дузпа в полза на Арда. От бялата точка Тунгара вкара за 3:3. Така двата отбора си поделиха по точка на старта на новия шампионат в Първа лига.

В следващия кръг Черно море приема Хебър. Двубоят е на 23 юли (неделя), от 18:45 часа, на стадион Тича във Варна.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Даниел Димов (63-Едгар Пашеко), Виктор Попов, Александър Василев, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Мазир Сула (79-Цветомир Панов), Матеус Машадо (90- Николай Златев), Атанас Илиев.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Росен Кирилов: Неочаквана загуба!

Не подценихме съперника, по-скоро нашите футболисти бяха пренавити от мисълта за победа на всяка цена, коментира старши треньорът на Спартак (Варна)

Старши треньорът на Спартак (Варна) Росен Кирилов поднесе извиненията си на феновете за неочакваната загуба с 1:4, която "соколите" регистрираха при гостуването си на Черноморец в Балчик в 31-вия кръг на Втора лига.

"Мачът тръгна добре за нас, до 10-15-ата минута можеше да вкараме два гола, но не се получи. За съжаление, съперникът при първия си точен удар към вратата ни вкара гол.

Аз лично съм играл в такива мачове и като треньор съм водил такива мачове, в които всичко на противника му се получава.

Те 4 пъти стреляха точно към вратата и 4 пъти вкараха. Поздравявам ги!"

Росен Кирилов подчерта, че футболистите му със сигурност не са подценили отбора на Черноморец.

"Ние знаехме, че Черноморец имат потенциал и разполагат с добри играчи, не ни изненадаха с нищо. По-скоро имаше пренавиване.

Искахме на всяка цена днес да победим и да си подпечатаме мястото в Първа лига, но не се получи.

Имаме още 3 мача до края, трябва да ги спечелим на всяка цена", завърши Росен Кирилов.