Категоричен успех за Черно море в последната контрола

„Моряците“ надделяха с 4:0 над Черноморец Балчик, точни бяха Атанас Илиев, Мазир Сула и на два пъти Матеуш Машадо

Черно море завърши контролите от лятната подготовка с победа. "Моряците" разгромиха новака във Втора лига Черноморец Балчик с 4:0 на стадион „Тича“ във Варна. Преди срещата варненци представиха отбора за сезон 2023/2024 г. пред феновете.

Атанас Илиев откри резултата за Черно море от дузпа в 12-ата минута, а в 41-вата Матеуш Машадо се разписа за 2:0. В последната минута на първата част Мазир Сула направи резултата класически.

Крайното 4:0 оформи Матеуш Машадо, който вкара втория си гол в мача в 54-тата минута.

В 60-ата минута Илиан Илиев смени целия отбор, като единствените от първата част, които останаха на терена бяха Николай Златев и Християн Славков. В игра се появиха – Мишаел Алвес, Арлинд Дакай, Едгар Пашеко, Росен Стефанов, Мартин Милушев, Велислав Василев, Алекс Фернандес, Берк Бейхан, Мартин Дичев.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров (46-Християн Славков), Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Александър Василев (46-Николай Златев), Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Матеус Машадо, Мазир Сула, Атанас Илиев.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна