Коледна благотворителна инициатива организира ПФК Черно море

Милосърдната кампания на "моряците" е в подкрепа на социално слабите варненци и деца в неравностойно положение

ПФК Черно море организира Коледна благотворителна инициатива. Тя е в подкрепа на милосърдната кампания Енорийска задружност в храм "Св. Архангел Михаил".

"По време на празниците всички знаем, какво изобилие от храна има на нашите трапези и колко ненужни подаръци си подаряваме. Може да се запитаме дали имаме нужда от толкова много. Дали ако споделим част от това със социално слаби хора няма да се почувстваме по-щастливи. Каним ви да се включите в нашата кампания, за да покажем отново, че Черно море е сила и извън футболния терен. Да бъдем съпричастни! Да дадем добър пример на децата си! Нека дарим надежда на хората в нужда!"

Благотворителната инициатива ще се реализира на клубния стадион на "моряците" в последния им двубой за календарната 2023-та, който е домакинство срещу отбора на Славия.

"Призоваваме всички любители на спорта и добрите дела да заповядат на стадиона тази събота, да вдъхнем вяра както на отбора, така и на социално слабите варненци.

Черно море е на прага на нещо историческо. "Моряците" приемат тима на Славия в мач от 20-ия последен кръг на efbet Лига за 2023 година и при успех, ще зимуват на първо място в шампионата. Нещо, което през цялата 110-годишна история не се е случвало. Елате и подкрепете „зелено-белите“ на 9 декември от 15 часа на стадион "Тича", защото вече доказахме, че заедно сме по-силни и това е правилният път. И защо да не мечтаем…"

В деня на двубоя със Славия на входовете на стадион "Тича" ще има поставени урни, в които при влизане, всеки може да остави своята играчка за дете в неравностойно положение или пакетирани хранителни продукти за социално слаби варненци. Може да бъдат дарявани консерви – рибни, пастет, лютеница и др.; варива – ориз, леща, боб, макарони; пакетирани сладки - бисквити, вафли, а също и мармалад, захар; олио, сокове, компоти; дълготрайни вакуумирани колбаси и др. Важното е храните да бъдат дълготрайни и добре пакетирани.

2023 © Варна е

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.