Лудогорец и Черно море си поделиха по точка

Двата отбора не си отбелязаха гол в Разград

Лудогорец и Черно море завършиха 0:0 в последния двубой от седмия кръг на елитната ни футболна лига. Двата отбора бяха максимално агресивни и съсредоточени в действията си на терена, но така и не успяха да стигнат до гол. С поредица решаващи спасявания се отличи вратарят на Черно море Пламен Илиев.

Въпреки първоначалния натиск на домакините, гостите също стигнаха до добра ситуация в 23-тата минута. Васил Панайотов опита атрактивно изпълнение с летящ плонж след центриране на Мазир Сула, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Пат.

В 28-ата минута домакините имаха претенции за дузпа след сблъсък между Цветомир Панов и Кайо Видал в наказателното поле на "моряците", но главният арбитър Никола Попов бе категоричен, че нарушение няма и решението му беше подкрепено от ВАР.

В 75-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко на терена, след като Агибу Камара извърши грубо нарушение срещу Васил Панайотов. Първоначално Никола Попов вдигна жълт картон, но след като преразгледа ситуацията и видя опасните действия на Камара срещу съперниковия футболист, арбитърът показа директен червен картон.

Въпреки числовото си превъзходство Черно море не успя да наложи и игрово преимущество. Единственото опасно положение за "моряците" бе пропиляно от Едгар Пашеко. Така двата отбора си поделиха по точка на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Лудогорец за първи път от началото на сезона не успя да спечели двубой, като е четвърти в класирането след пет изиграни мача и има 13 точки в актива си, докато Черно море е втори със седем изиграни двубоя и 14 точки на сметката си.

В следващия кръг на елитната ни футболна лига, "моряците" приемат на стадион Тича във Варна отбора на Арда. Срещата ще се изиграе в уикенда около 14 септември, след паузата за националните отбори.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Тото Скилачи си отиде на 59 години

Легендарният италиански футболист е загубил битката с рака

Голмайсторът на световното първенство през 1990 година Салваторе Скилачи e починал тази сутрин на 59-годишна възраст, съобщават медиите в Италия. Бившият нападател, който в последните две години се бореше с рак на дебелото черво, бе приет в болницата в Палермо на 7 септември в тежко общо състояние. Два дни по-късно от клиниката обявиха, че Скилачи се чувства много по-добре, но подобряването му, за съжаление, е било само временно. На 14-и септември неговото семейство обяви, че Тото се бори с всички сили. Днес тази битка бе изгубена окончателно от един от любимците на Италия.

Скилачи има седем гола в 16 мача за националния отбор на Италия.

Шест от тях той отбеляза по време на Световното първенство през 1990 година, благодарение на което спечели "Златната обувка" за голмайстор на турнира.

На клубно ниво Тото отбеляза 61 гола в 219 шампионатни срещи за Месина, след което премина в Ювентус. За "бианконерите" реализира 26 попадения в 90 мача в Серия "А". Между 92-ра и 94-та игра с екипа на Интер. В края на кариерата си носеше екипа на японския Джубило Ивата.