Лудогорец спечели Купата на България

Разградчани триумфираха за трети път с трофея, след като във финала надделяха над ЦСКА 1948 с 3:1

Лудогорец спечели Купата на България за трети път в своята история. Разградчани триумфираха с трофея, след като във финала, игран на националния стадион Васил Левски в София, надделяха с 3:1 над ЦСКА 1948. По пътя към финала в тазгодишното издание на Купата на България Лудогорец отстрани и двата варненски отбора. В четвъртфиналната фаза разградчани надделяха над Спартак с 2:1, а в полуфиналите драматично елиминираха Черно море, като спечелиха първия двубой във Варна с 2:1 и отстъпиха със същия резултат в редовното време на мача, игран на собствения им стадион, но се наложиха след изпълнение на дузпи и намериха място в двубоя за трофея.

Във финала срещу ЦСКА 1948 головете за Лудогорец отбелязаха Кайо Видал на два пъти и Матиас Тисера, като Кирил Десподов се отчете с две асистенции. За ЦСКА 1948 точен бе Ивайло Чочев.

Символичните гости от Разград поведоха с ранен гол на Кайо Видал още в осмата минута. Той се възползва от грешка на вратаря Даниел Наумов и даде преднина на Лудогорец в решителния сблъсък. Едва в средата на първото полувреме ЦСКА 1948 се окопити от вихреното начало на разградчани в двубоя и създаде няколко опасни положения, но без особен успех в завършващата фаза.

Две минути преди края на първото полувреме “орлите” направиха още по-тежка ситуацията на ЦСКА 1948, като покачиха на 2:0. Точен за втори път беше Кайо Видал.  След попадението Ивайло Чочев имаше сериозни претенции към Оливие Вердон и главния рефер за събитие по време на атаката на "орлите", тъй като Чочев призова съдията, че тимът му е спрял да играе, за да се окаже медицинска помощ на Игор Тиаго при атаката, а голът беше потвърден. При ситуацията се видя, че съдията Драганов не подава сигнал, след което играта между двата отбора продължи.

Второто полувреме започна също толкова вихрено, колкото завърши и първото. Две минути след подновяването му, гредата помогна на вратаря на Лудогорец Слуга да опази суха мрежата си. При ответното нападение “орлите” стигнаха до трети гол в двубоя, който обаче след преразглеждане с ВАР беше отменен заради засада.

В 59-ата минута тимът на ЦСКА 1948 върна един гол в срещата. Изведен добре в наказателното поле на “орлите” беше Ивайло Чочев, който "избяга" от Пипа и Текпетей и с шпагат намали резултата - 1:2.

"Червените" продължиха да атакуват разградската врата и стигнаха до втори гол в 67-ата минута чрез Елитон, но нападението бе отменено заради засада.

Десетина минути преди края на редовното време Матиас Тисера отбеляза трети гол в полза на Лудогорец. Попадението отново предизвика дискусии за засада, но в крайна сметка беше признато, което оформи крайния резултат 3:1 в полза на разградчани.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Лудогорец

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.