Мобилно меню

Николай Киров: Футболистите бяха готови на всичко, за да не загубят този двубой

Определяща за Спартак като клуб е непримиримостта, щастлив съм, че успяхме да зарадваме феновете, коментира наставникът на “соколите”
Николай Киров: Футболистите бяха готови на всичко, за да не загубят този двубой

Старши треньорът на Спартак Николай Киров беше категоричен, че характерна за изявите на отбора му в дербито на Варна срещу Черно море е била голямата дисциплина в защита. 

“С получаването на ранния червен картон действително ни се обърка планът за мача, оттам се наложи да прекрояваме цялата схема на игра. Мога да поздравя състезателите за раздаването по терена и за дисциплината, която спазиха през абсолютно целия двубой. Разбира се, изчакахме си и шанса, който дойде при статично положение, и достигнахме до равния резултат. В лицата на футболистите на полувремето видях, че са готови на всичко, за да не загубят този двубой, виждаше се искрата в очите им, което говори за силен характер и непримиримост. Пак ще повторя, мога само да ги поздравя за това”.

Николай Киров изтъкна и добрите изяви на футболистите си в предни позиции, които с умението си да задържат топката са успели да дадат глътка въздух на отбора, притиснат от съперника, след като е останал с 10 души на терена. 

“Когато сме заедно, винаги ще постигнем по-добри резултати и аз самият дори в момента осъзнавам, че за Спартак като клуб най-важна е непримиримостта, желанието да се борим до последно във всеки един двубой. Щастлив съм, че в крайна сметка успяхме да зарадваме и нашите привърженици”, обобщи специалистът.

По отношение на следващия мач на Спартак в шампионата, Николай Киров отбеляза: “Очаква ни коренно различен двубой срещу Септември, но имаме достатъчно време да се подготвим. Сега е важно да възстановим състезателите, дай Боже всички да са здрави, тъй като доста напреднахме и с картоните - трябва да видим колко човека ще пропуснат следващия двубой, за да изберем начина, подхода и състава, с който да търсим победата срещу Септември”, завърши старши треньорът на “соколите”.

2025 © Варна е

Черно море стартира подготовка за новия сезон на 15 юни

Предвидени са 6 контроли и лагер в Трявна
Черно море стартира подготовка за новия сезон на 15 юни

Черно море дава старт на предсезонната си подготовка на 15 юни, съобщиха от пресцентъра на клуба. "Моряците" се събират за първото си занимание на стадион "Тича" във Варна, след като в предходните дни играчите ще преминат задължителните медицински прегледи. 

През първата седмица тимът ще тренира във Варна, където ще се заложи на въвеждащи натоварвания, функционални тестове и работа за възстановяване след паузата. След това отборът се мести в Трявна, където ще протече основната част от подготовката.

В рамките на подготовката са предвидени общо шест контролни срещи.

Съперниците, датите и часовете на проверките, както и детайли за селекцията и организацията на лагера ще бъдат оповестени, както всяка година, допълнително на първата тренировка.

2026 © Варна е