Нов категоричен успех на Черно море в контролите

„Моряците“ на Илиан Илиев разгромиха Етър с 4:0, два гола за успеха вкара Атанас Илиев, по веднъж се разписаха капитанът Даниел Димов и Исмаил Иса

Втора разгромна победа в контролните срещи от предсезонната подготовка записа Черно море. След успеха с 5:0 срещу Спартак Плевен миналия четвъртък, за който ВАРНА Е ви информира, днес „моряците“ на Илиан Илиев се наложиха над Етър с 4:0. Два гола за успеха вкара Атанас Илиев, по веднъж се разписаха капитанът Даниел Димов и Исмаил Иса.

Спарингът се игра в Тетевен, където варненци са на лагер.

Черно море стартира по-добре двубоя и още в 8-ата минута успя да открие резултата. След грешка в половината на Етър, Васил Панайотов намери Матеус Машадо вдясно, който подаде към Атанас Илиев, а нападателят с левия крак не сгреши за 1:0. Четири минути по-късно „моряците“ стигнаха до втори гол. След центриране от фаул на Мазир Сула отляво и последвало разбъркване в наказателното поле, най-съобразителен беше капитанът на Черно море Даниел Димов, който реализира за 2:0.

В 18-ата минута Атанас Илиев засече центриране с глава отляво, но стреля право в ръцете на вратаря на Етър. В 38-ата минута добра атака по левия фланг завърши с подаване към Атанас Илиев, който от малък ъгъл стреля, но вратарят на великотърновци изби.

В добавеното време на първата част Черно море получи право да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле, а Атанас Илиев я превърна в гол с удар под гредата.

На почивката Илиан Илиев направи три промени. Алекс Фернандес, Николай Златев и Едгар Пашеко заеха местата на Даниел Димов, Мазир Сула и Атанас Илиев.

В 46-ата минута вратарят на Черно море Християн Славков изби опасен удар на Ники Янков. В 47-ата минута хубав удар на Александър Василев бе избит от вратаря на Етър.

В 60-ата минута Галин Григоров, Берк Бейхан, Георги Венциславов, Мартин Дичев, Арлинд Дакай, Исмаил Иса, Велислав Василев, Мишаел Алвес, заеха местата на Християн Славков, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Матеус Машадо, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Александър Василев.

В 67-ата минута Исмаил Иса покачи на 4:0. Велислав Василев получи топката отдясно, пусна към Иса, който с премерен удар вкара четвърти гол за варненци. В 84-ата Дакай стреля от дистанция, но отново стражът на Етър се намеси подобаващо.

В 85-ата Николай Костадинов, Кристо Яначков, и Костадин Грахльов влязоха на местата на Алекс Фернандес, Николай Златев и Едгар Пашеко.

Третата и последна контрола на Черно море по време на лагера в Тетевен ще е срещу отбора на Ботев Враца. Тя ще се играе на 29 юни.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна