Нулево реми завъртяха Черно море и Спартак в Трета лига

Над 1500 верни фенове на двата отбора проследиха градското дерби

Без отбелязани голове завърши градското дерби в Североизточна Трета лига между Спартак II и Черно море II. Двубоят от 18-ия кръг бе игран на стадион "Спартак" пред повече от 1500 фенове на двата отбора.

Срещата не предложи много футболни достойнства, като и двата отбора разчитаха на здрава игра по целия терен. В крайна сметка сериозни опасности пред двете врати липсваха, като домакините на два пъти успяха да отправят удари, които бяха спасени от стража на Черно море II Християн Славков. В края на двубоя вратарят на "моряците" се контузи и бе заменен от Денислав Стойчев.

Основно мачът ще се запомни със страхотната атмосфера по трибуните, като и двете агитки успяха да допринесат за усещането за истинско дерби между двата варненски отбора.

След като градските съперници си поделиха по точка, Черно море II заема третото място във временното класиране с актив от 34 точки. Спартак II е шести с 28.

В следващия кръг на шампионата в Североизточна Трета лига Спартак 1918 II (Варна) приема Доростол (Силистра), а Черно море II е домакин на Локомотив (Русе). Двубоите ще се изиграят на 16 март - събота, от 15 часа.

ФК Спартак Варна II: 23 Стефан Петков, 77 Любослав Маринов, 3 Кристиян Курбанов, 4.Николай Димитров, 2 Велислав Боев (90-а мин Стефанов), 5 Николай Василев, 22 Александър Янчев (71-а мин Даниел Димитров), 11 Мартин Янакиев (64-а мин Цветослав Маринов), 99 Даниел Халачев (90-а мин Владев), 45 Даниел Начев (к), 29 Александър Йорданов (64-а мин Александър Александров)

Черно море II: 84 Християн Славков (84-а мин Денислав Стойчев), 22 Николай Костадинов (74-а мин Александър Киров), 11 Константин Грахльов, 29 Берк Бейхан, 4 Росен Стефанов (к), 2 Борис Стойков, 8 Пламен Аршев, 19 Александър Веселински (66-а мин Мартин Банев), 39 Николай Златев (85-а мин Радослав Петров), 17 Мартин Милушев, 9 Кристо Яначков (74-а мин Толга Мюрвет)

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море, Пресцентър ФК Спартак (Варна)

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.