Петър Костадинов: Крайно време е да ни оставят да се наслаждаваме на играта!

Най-лошото за Черно море е, че ще е без треньора си за последния мач преди зимната пауза, отбеляза помощникът на Илиан Илиев

Помощник треньорът на Черно море Петър Костадинов изрази радостта си за трудния успех, който в крайна сметка варненци постигнаха при гостуването на Етър във Велико Търново. Той все пак изрази разочарование за наказанието, което наставникът Илиан Илиев ще търпи след вдигнатия червен картон в края на мача, което означава, че няма да може да води отбора си в последния мач преди зимната пауза - срещу Славия, на 9 декември, на стадион Тича във Варна.

"Емоциите във Велико Търново бяха наистина бурни. Последните минути след редовните 90 бяха доста критични. Не сме гледали дузпата, но казаха, че била спорна. Следствие това беше изгонен Илиан Илиев, сега ще бъде наказан. Отборът ще е лишен от него на скамейката. Най-хубавото бе, че момчетата не спряха да търсят победата. С известен шанс топката отиде у Васко, той реализира и победихме. Но заслужавахме победата, имахме 6-7 стопроцентови ситуации. Последното гостуване го загубихме в последната секунда, сега спечелихме, а и тази глупост, която направи Сула едва не ни коства много. Най-лошото е, че сме без Илиан следващия мач“, коментира Петьо Костадинов.

Помощник треньорът на Черно море поздрави футболистите за "почти перфектния мач" срещу Етър и показания характер.

„Крайно време е да ни оставят да се наслаждаваме на играта. Тези момчета дават максимума. Нашата молба е да оставят на спокойствие. Знаете бюджетите на ЦСКА и Лудогорец... Ние искаме просто да ни оставят да се наслаждаваме на играта“

„Ние сме попаднали на много добри момчета - и като футболисти, и като хора. Вече работим доста години заедно, познаваме се. В това естество нито имаме проблеми с тях, нито те с нас“.

Запитан за предстоящия домакински мач срещу Славия, Петьо Костадинов отговори: „Със сигурност ще е трудно (б.р. - без Мазир Сула и Илиан Илиев). Колкото и да е клиширано, искаме да играем мач за мач. Последният мач ще е изключително труден. Славия последните 5-6 мача виждате как играе. С връщането на новия стар треньор нивото им се вдигна. Чака ни труден двубой. Ще стане интересен мач за зрителите. Мисля, че и двата отбора се опитват да играят добър футбол“.

Срещата между Черно море и Славия на стадион Тича във Варна е на 9 декември - събота, от 15 часа.

2023 © Варна е

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.