Мобилно меню

Пламен Илиев: В Черно море се чувствам много добре

0:0 е закономерен резултат, с дружни усилия не допуснахме гол, а можеше и да се поздравим с успех, коментира опитният вратар на "моряците" след шампионатният сблъсък срещу Лудогорец
Пламен Илиев: В Черно море се чувствам много добре
537

Вратарят на Черно море Пламен Илиев бе избран за играч на мача при нулевото реми между варненци и Лудогорец в последния мач от седмия кръг на елитната ни футболна лига.

"Знаем, че всички гостувания в Разград са доста трудни. Мисля, че днес се сборихме заедно като отбор и до края бяхме едно цяло. Поради тази причина съумяхме всички с дружни усилия да не допуснем гол, а накрая можеше дори да отбележим и да се поздравим с успех, но мисля че 0:0 е закономерен резултат."  

Опитният вратар отбеляза, че не е имал никакви затруднения при адаптирането в Черно море.

"Тук се чувствам много добре, мисля че всички ме приеха още от първия ден.

Аз се познавам с голяма част от момчетата, играли сме заедно в други отбори, със старши треньора Илиан Илиев също съм работил преди години.

За мен не беше трудно да се адаптирам към клуба."

Пламен Илиев допълни, че все още свиква с актуалните особености на родния футбол след отсъствието си от българските терени.  

"Според мен в България се играе добър футбол, бърз като цяло, не е лесно. Все още свиквам, тъй като в Румъния, където играх за последно, футболът е малко по-различен, но се опитвам да навляза колкото се може по-бързо и да отговоря на новите изисквания."

Бившият национален страж каза също, че в момента не му е фикс идея да се бори за фланелката в представителния ни тим.

"Аз се старая да играя добре във всеки един мач.

Не мисля към момента за националния отбор отново, смятам, че разполагаме с добри вратари.

Пожелавам им успех и да имат късмет за добри трансфери на клубно ниво и извън България", завърши Пламен Илиев.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е