Мобилно меню

Победа и загуба за футзалния Черно море при гостуването на Етър

"Болярите" спечелиха първия мач във Велико Търново с 4:0, "моряците" се наложиха във втория с 6:4
Победа и загуба за футзалния Черно море при гостуването на Етър

С победа и загуба за Черно море приключи поредният уикенд в Националната лига по футзал. "Моряците" регистрираха поражение с 0:4 и успех с 6:4 при гостуването си на Етър в Двореца на културата и спорта "Васил Левски" във Велико Търново. 

В първия двубой футзалистите на Черно море не успяха да реализират нито едно от създадените положения, докато домакините от Етър бяха точни на 4 пъти и заслужено стигнаха до победата. Гредите също на няколко пъти помогнаха и на двамата вратари. Точни за успеха на "виолетовите" бяха на два пъти Момчил Кузманов, Христо Марков и Николай Георгиев. 

Втората среща бе доста по-оспорвана и с резултатността си зарадва почитателите на футзала в Спортната зала във Велико Търново. Домакините влязоха по-добре в мача и поведоха с 2:0 с голове на Ивайло Тодоров и Александър Краев, но варненци успяха да върнат едно попадение до почивката благодарение на Йоан Александров. Втората част започна на високи обороти, като първо ветеранът Тодор Тошев изравни, а след това Санджар Жумабоев донесе обрат и изведе "моряците" напред. "Виолетовите" опитаха да си върнат контрола над мача, но направиха много пропуски, а Явор Генчев нацели гредата. Решението на щаба на Етър да упражнят максимален натиск, като заиграят с "летящ вратар" също не сработи и те регистрираха още две попадения, дело на Божидар Каменов и отново Тодор Тошев, които увеличиха преднината на Черно море на 2:5. Момчил Кузманов и Георги Колев върнаха интригата, съкращавайки аванса на варненци до 4:5, но Дима Жилчук сложи точка на спора, оформяйки финалното 4:6. 

Преди първия мач двата отбора и зрители в Двореца на културата и спорта във Велико Търново се включиха в благородна инициатива в навечерието на Коледа като подариха плюшени играчки за деца в неравностойно положение

2025 © Варна е

Черно море стартира подготовка за новия сезон на 15 юни

Предвидени са 6 контроли и лагер в Трявна
Черно море стартира подготовка за новия сезон на 15 юни

Черно море дава старт на предсезонната си подготовка на 15 юни, съобщиха от пресцентъра на клуба. "Моряците" се събират за първото си занимание на стадион "Тича" във Варна, след като в предходните дни играчите ще преминат задължителните медицински прегледи. 

През първата седмица тимът ще тренира във Варна, където ще се заложи на въвеждащи натоварвания, функционални тестове и работа за възстановяване след паузата. След това отборът се мести в Трявна, където ще протече основната част от подготовката.

В рамките на подготовката са предвидени общо шест контролни срещи.

Съперниците, датите и часовете на проверките, както и детайли за селекцията и организацията на лагера ще бъдат оповестени, както всяка година, допълнително на първата тренировка.

2026 © Варна е