Рулетката на дузпите остави Черно море на крачка от финала за Купата

"Моряците" сътвориха истински подвиг в редовното време срещу Лудогорец и се наложиха с 2:1, но при 11-метровите наказателни удари по-съсредоточени бяха разградчани

Черно море отпадна от турнира за купата на България след драматичен втори полуфинален двубой срещу Лудогорец. "Моряците" загубиха в Разград след изпълнение на дузпи. Варненци вкараха двубоя в продължения, след като със сърцата и непримирима игра стигнаха до успеха на "Хювефарма Арена" с 2:1. В добавеното време нито един от двата тима не отбеляза гол. При рулетката на дузпите по съсредоточени бяха играчите на "Лудогорец". Всички изпълнители на домакините поразиха вратата на Черно море, докато Атанас Илиев и Едгар Пачеко пропуснаха. Така с общ резултат 7:4 от двата двубоя, Лудогорец се класира за финалния сблъсък за Купата на България, където ще срещне отбора на ЦСКА 1948.

Васил Панайотов откри резултата в Разград в полза на Черно море в 55-ата минута след гол с глава. Само три минути по-късно обаче "орлите" върнаха попадението. Точен беше Спас Делев. Така Лудогорец се виждаше на финал, след като спечели първия двубой във Варна с 2:1. В последните минути на двубоя обаче футболистите на Черно море наложиха категоричен натиск, който даде резултат в 95-ата минута. Матеус Машадо се превърна в златната резерва в отбора на Илиан Илиев и донесе успеха на своите в редовното време с 2:1. Така общият резултат от двата отбора беше изравнен - 3:3 и беше време за продължения. При тях обаче и двата отбора действаха предпазливо и до гол не се стигна.

Първи рулетката на дузпите стартира Лудогорец, а Оливие Вердон с точното си изпълнение даде преднина на разградчани. От своя страна централният нападател на Черно море Атанас Илиев стреля силно над вратата. Бърнард Текпетей също не сбърка за Лудогорец, а Алекс Фернандес съхрани шансовете за Черно море с точно изпълнение от бялата точка. Тодор Неделев също отбеляза, въпреки че Иван Дюлгеров хвана ъгъла на изпълнението, но не успя да парира. Едгар Пачеко беше вторият футболист на Черно море, който не сполучи от бялата точка. Кайо Видал окончателно сложи точка на спора с четвърта отбелязана точка на сметката на Лудогорец. Така разградчани се класираха за финала за купата на България на 24 май, където ги очаква ЦСКА 1948.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Черно море с благотворителна кампания за Великден

На стадион Тича преди мача с Локомотив (Пловдив) в неделя ще се приемат пакетирани дълготрайни храни и консерви в подкрепа на социално слаби варненци

Поредната си благотворителна инициатива в подкрепа на социално слаби варненци организира футболният клуб Черно море. Настоящата акция цели да подпомогне нуждаещите се в навечерието на Великден като им осигури за празника дълготрайни пакетирани храни и консерви. Тя ще стане част от Великденската милосърдна кампания в храм „Св. Архангел Михаил“. Желаещите да се включат в инициативата, могат да го направят преди и по време на мача на Черно море с Локомотив (Пловдив), който ще е в неделя - 28 април, от 20:15 часа, на стадион "Тича" във Варна.

"Нека отново обединим усилия и дарим хранителни продукти на нуждаещите се. Няма по-голяма сила от това да даваме добри примери на децата си – да сме съпричастни и да даряваме надежда и усмивки на нуждаещите се хора", призовават от Черно море.

На входовете на клубния стадион ще има поставени урни, в които при влизане, всеки може да остави пакетирани хранителни продукти, които ще бъдат раздадени на нуждаещите се в събота преди празника (4 май), заедно с топлия обяд в храм „Св. Архангел Михаил. Желаещите да се включат в кампанията може да дарят: консерви – рибни, пастет, лютеница и пр.; варива – ориз, леща, боб, макарони; пакетирани сладки - бисквити, вафли, мармалад, захар; олио, сокове, компоти; дълготрайни вакуумирани колбаси.