Мобилно меню

С 21 футболисти започна подготовка Спартак (Варна)

Очаква се 7–8 играчи да преминат пробен период при “соколите”
С 21 футболисти започна подготовка Спартак (Варна)

Спартак (Варна) стартира зимната си подготовка. 21 футболисти взеха участие в първата тренировка, сред тях има трима играчи на проби. Очаква се в хода на подготовката общо 7–8 футболисти да преминат пробен период при “соколите”. От утре към тренировъчния процес ще се присъединят Матео Петрашило и Шанде, съобщават от клуба на официалната си страница в социалните мрежи.

В четири дни от седмицата отборът ще се готви двуразово, а в останалите дни ще тренира по веднъж. Очаква се съвсем скоро да отпадне забраната на ФИФА за картотекиране на нови футболисти, след което ще бъдат обявени и първите нови попълнения, уверяват от Спартак (Варна).

От клуба съобщават за три сигурни съперници за контролни срещи: Фратрия – в Белослав (15.01), Дунав – в Русе (24.01), Миньор Перник - във Варна (29.01).  Продължава търсенето на съперник и за четвърта контролна среща.

Припомняме, че отборът на Спартак (Варна) “зимува” на 12-ата позиция в елита, с актив от 17 точки (3 победи и по 8 равенства и загуби). Първият официален двубой на “соколите” за 2026-а ще е градското дерби с Черно море. Мачът на стадион Тича ще е в уикенда около 7 февруари, като точната дата и час предстои да бъдат обявени от БФС. 

2026 © Варна е

Черно море подписа с Венцислав Керчев

29-годишният бранител е първото лятно попълнение в тима на Илиан Илиев
Черно море подписа с Венцислав Керчев

Черно море започна лятната си селекция с привличането на защитника Венцислав Керчев, който за последно игра в Добруджа. 29-годишният бранител, висок 183 см, подписа договор днес и ще носи екипа на "моряците" през новия сезон, съобщават от пресцентъра на клуба.

Роден в Русе, Керчев започва да тренира футбол на 7-годишна възраст в школата на Дунав. През 2010 г. преминава в академията на Лудогорец, където постепенно се утвърждава като един от перспективните млади защитници.

Преди сезон 2015/16 той става част от Лудогорец II и дебютира в Б група на 25 юли при загубата с 2:3 от Дунав. В рамките на месец и половина записва осем мача за втория тим, след което е повикан в първия състав от треньора Едуард Ераносян.

На 19 септември 2015 г. Керчев прави своя дебют в А група, като изиграва пълни 90 минути при победата с 2:1 над Ботев (Пловдив). Половин година по-късно бележи и първия си гол за "орлите" – при успеха с 2:0 като гост на Берое на 19 март 2016 г., след който е избран за "Играч на мача".

Играл е още за тимовете на Ботев Враца и Славия.

2026 © Варна е