С гол на Васил Панайотов Черно море победи Локомотив (Пловдив)

"Моряците" стартираха с успех плейофите в челната шестица на елитната ни футболна лига

Черно море започна с победа срещу Локомотив (Пловдив) плейофите в челната шестица на елитната ни футболна лига. "Моряците" надделяха с 1:0 над "смърфовете", а единственото попадение на стадион "Тича" отбеляза Васил Панайотов. Продължава отличната серия на "зелено-белите", които остават непобедени пред собствена публика. С успеха Черно море събра 65 точки и остава на трето място във временното класиране, като изостава на точка от втория ЦСКА. Локомотив е четвърти с 55 точки. Лидер е Лудогорец със 76.

Двубоят между Черно море и Локомотив (Пловдив) започна доста интензивно с интересни акции пред двете врати. Капитанът на "моряците" в този двубой - Васил Панайотов, откри резултата в 12-ата минута. Той оползотвори по най-добрия начин перфектно центриране на Мазир Сула.

В 33-тата минута пред варненци се откри нова добра възможност. Отново Мазир Сула беше в центъра на отличните действия в атака. Французинът подаде към Андреяс Калкан, който навлезе на скорост в наказателното поле на Локомотив и отправи удар, но над вратата. Две минути след това пред Васил Панайотов се откри добра възможност, но топката беше блокирана от противников защитник.

В края на първата част удар на Мазир Сула от далечна дистанция мина покрай вратата. След последния съдийски сигнал за първата част Оливие Камдем и Атанас Илиев се сдърпаха, за което получиха жълти картони.

В 49-ата минута пред "смърфовете" се откри отличен шанс за изравнителен гол. Мичи Нтело проби през центъра и пусна извеждащ пас към Кристиян Пешов. Халфът отправи удар, с който Иван Дюлгеров се справи.

В 59-ата минута Виктор Попов отне топката отдясно и навлезе в наказателното поле. Крайният защитник подаде към Атанас Илиев, който на два пъти не успя да нанесе удар. Топката се озова в Мазир Сула, чийто шут от трудна позиция беше спасен от вратаря на "смърфовете".

Десетина минути по-късно гостите изпълниха заучено свободен удар. Бабакар Дион пусна към оставения непокрит в наказателното поле Ивайло Иванов, но ударът на халфа премина над вратата.

В 71-ата минута Мазир Сула беше изведен от Васил Панайотов зад отбраната на гостите. Халфът навлезе в наказателното поле, където Мартин Паскалев с майсторски шпагат успя да избие в корнер. Пет минути по-късно гол на "моряците" беше отменен. Резервата Уеслен се извиси след центриране на Сула от свободен удар и нанесе удар с глава. Топката срещна гредата, след което тупна зад голлинията. Попадението обаче не беше зачетено заради засада на бразилеца.

В 80-ата минута Черно море организира много опасна атака. Мазир Сула напредна на скорост, навлезе в наказателното поле, но реши да действа технично и подаде лошо с пета към Едгар Пашеко. Португалецът все пак успя да нанесе удар, който Тодор Павлов блокира.

В 82-рата минута Сула опита да изненада Томов с шут от далечна дистанция, но вратарят демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер. Четири минути след това варненци можеше да решат всичко в своя полза. Уеслен напредна през центъра и пусна към Едгар Пашеко отляво. Крилото нанесе удар в близкия ъгъл, но вратарят спаси.

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море гостува на Левски в София. Двубоят е на 11 май - събота.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов /к/, 10. Мазир Сула (90 - 29. Берк Бейхан), 11. Илиан Илиев (79 - 23. Едгар Пашеко), 16. Андреяс Калкан (69 - 99. Уеслен), 9. Атанас Илиев (79 - 86. Исмаил Иса)

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна