С резултатна победа приключи Черно море зимната подготовка

"Моряците" надделяха над Добруджа на "Тича", хеттрик отбеляза Васил Панайотов

Черно море записа разгромна победа в последната си контрола от зимната подготовка. „Моряците“ на Илиан Илиев разпиляха втородивизионния Добруджа с 5:0 на стадион „Тича“ във Варна пред повече от 1500 зрители. Хеттрик реализира Васил Панайотов, а по веднъж се разписаха Атанас Илиев и Алекс Фернандес.

Преди двубоя бе представен отборът за пролетния дял от шампионата.

Още във втората минута “моряците” създадоха първата опасност в мача. Дошлият на проби Андреас Калкан бе изведен сам срещу вратаря на Добруджа по лявото крило, но стражът на гостите излезе и скъси ъгъла към вратата си, и успя да парира удара. В 7-ата минута Васил Панайотов получи топката в половината на добричлии, напредна и с премерен изстрел от дъгата на наказателното поле реализира за 1:0.

В 12-ата минута Черно море можеше да вкара втори гол. Мазир Сула пусна извеждащ пас към Калкан, който напредна в пеналта и подаде успоредно на вратата към Атанас Илиев, нападателят стреля от страхотна позиция, но уцели тялото на бранител.

В 21-вата минута Мазир Сула центрира от фаул около корнера, като прати топката към дъгата на наказателното поле, където Васил Панайотов с воле заби кълбото неспасяемо в мрежата на гостите за 2:0. В 39-ата минута Атанас Илиев получи около точката на дузпата, обърна се и стреля с левия крак, но вратарят на гостите спаси.

В 43-тата минута Атанас Илиев засече с глава центриране от фланга и реализира за 3:0.

Вратарят Християн Славков, Влатко Дробаров, Берк Бейхан, Цветомир Панов и Алекс Фернандес замениха на почивката Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Дани Мартин, Андреяс Калкан и Мартин Милушев.

В 47-ата минута Алекс Фернандес покачи на 4:0, след асистенция на Цветомир Панов. В 62-рата минута контраатака на Черно море завърши с пети гол. Атанас Илиев получи в половината на гостите, напредна по левия фланг и пусна към Васил Панайотов, който оформи своя хеттрик.

Веднага след попадението Велислав Василев, Мартин Дичев, Николай Златев, Александър Веселински, Уеслен Жуниор и Мишаел Алвес заеха местата на Виктор Попов, Росен Стефанов, Мазир Сула, Атанас Илиев, Васил Панайотов и Пабло Гарсия.

До края на срещата нито един от съперниците не успя да създаде опасно положение за гол и срещата завърши при резултат 5:0.

Както ВАРНА Е ви информира, в първия си двубой от пролетния полусезон, Черно море ще гостува на шампиона Лудогорец. Срещата от 21-вия кръг на елитната ни футболна лига, е на 19 февруари, понеделник, от 16 часа, в Разград.

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Живко Атанасов, Дани Мартин, Виктор Попов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Мазир Сула, Атанас Илиев

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Черно море без капитана си за важния мач с Локомотив (Пловдив)

Даниел Димов отпадна от групата на "моряците" заради травма, като до последно участието му бе под въпрос

Група от 21 футболисти определи старши треньорът на Черно море Илиан Илиев за предстоящия мач с Локомотив (Пловдив) от 31-вия кръг на елитната ни футболна лига. От нея заради травма отпадна капитанът Даниел Димов. До последно участието на опитния играч във важния двубой бе под въпрос, но на последната тренировка преди двубоя Димов отово е усетил болка в бедрото.

От списъка на Илиан Илиев за мача отпадна и Мартин Дичев.

Срещата между Черно море и Локомотив Пловдив е в неделя, 28 април от 20:15 часа на стадион „Тича“ във Варна. Цената на билетите е 12 лева и ще се продават в деня на мача на касите на стадиона, които отварят в 17:30 часа. Преди това билети може да бъдат закупени онлайн в мрежата на Ивентим.

Главен съдия на мача ще е Ивайло Стоянов, с помощници Димитър Русев и Красимир Миланов, а за четвърти съдия е определен Георги Иванов. За ВАР ще отговаря Петър Кузев с асистент Никифор Велков. Съдийски наблюдател ще е Димитър Костов.

Групата на Черно море: Иван Дюлгеров, Християн Славков, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Виктор Попов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло, Мишаел Алвес, Мазир Сула, Берк Бейхан, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Илиан Илиев, Уеслен Жуниор, Атанас Илиев, Исмаил Иса.

2024 © Варна е / снимка: ПФК Черно Море