Спартак победи Марица във Варна и излезе втори във временното класиране

"Соколите" се наложиха с 2:0 и запазват стопроцентова ефективност като домакини

Пета победа от началото на сезона във втора лига спечели Спартак (Варна). "Соколите" се наложиха на своя стадион над Марица (Пловдив) с 2:0 в двубоя от осмия кръг и запазват стопроцентова ефективност като домакини през настоящия шампионат.

Варненци започнаха срещата на високи обороти, притиснаха съперника и бързо откриха резултата. Ивей Ромееш даде преднина на Спартак още в третата минута, след многоходова атака и комбинация с Ахмедов. И в следващите минути домакините продължиха да владеят събитията на терена. В 20-ата минута Ахмедов бе изведен на голова позиция, но не успя да нанесе добър удар. В самия край на първата част отново Ахмедов бе най-активен в наказателното поле на гостите и беше съборен от противников състезател, но сигнал за нарушение не последва сигнал.

През втората част домакините продължиха да доминират. В 55-ата минута Руменов беше изведен на чиста позиция след отлично подаване на Боев, но вратарят парира удара му. В 57-ата минута капитанът на "соколите" Виктор Митев стреля опасно по диагонала, но и той не порази целта. Гостите стигнаха до едно чисто положение през втората част, но Щерев в 65-ата минута стреля отблизо в аут. Крайното 2:0 в полза на Спартак оформи Ахмед Ахмедов в 84-тата минута. Нападателят се възползва отлично, след като Руменов "сложи топката на главата му" и отблизо я насочи неспасяемо в мрежата на гостите, реализирайки третото си попадение от началото на сезона.

След успеха с 2:0 над Марица (Пловдив), Спартак (Варна) вече има 16 точки в актива си и е втори във временното класиране на втора лига. В следващия кръг "соколите" гостуват на Дунав в Русе, на 17 септември (неделя) от 17 часа.

Спартак: 23 Георги Георгиев, 81 Атанас Зехиров, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев (62-ра мин Нзи), 5 Йоан Бауренски (74-та мин Мариянов), 10 Румен Руменов (88-а мин Хюсеин), 45 Даниел Начев, 14 Ивей Ромееш, 29 Ахмед Ахмедов (88-а мин Сабри), 11 Виктор Митев (к), Ст. треньор Васил Петров

Марица: 33 Петър Начев, 19 Мартин Газиев (68-а мин Пушкаров, 29 Атанас Ташолов, 5 Димитър Аврамов, 23 Саломон Джеймс, 24 Ифеани Дейвид ж.к., 9 Георги Трифонов (46-а мин Щерев), 10 Веселин Марчев, 21 Станислав Маламов (70-а мин Алиев), 17 Валери Домовчийски (к), 77 Стефан Попов (46-а мин Димитров), Ст. треньор Николай Димитров

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна