Спартак победи Янтра на Вили Вуцов във Варна

"Соколите" се наложиха с 1:0, след като играха почти 30 минути с човек по-малко

Спартак (Варна) спечели двубоя си от третия кръг на втора лига срещу Янтра (Габрово). На своя стадион "соколите" се наложиха минимално с 1:0, след като близо половин час играха с човек по-малко.

Варненци имаха пълно превъзходство в двубоя, като не позволиха на гостуващия тим, воден от Вили Вуцов, да създаде нито едно голово положение.

Още във втората минута капитанът на "соколите" Виктор Митев излезе на добра стрелкова позиция, но ударът му не намери вратата. Малко след това Митев падна в наказателното поле, но главният съдия Станислав Тодоров бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка. В 11-ата минута Ахмед Ахмедов засече центриране отляво, но изстрелът му от движение попадна право в ръцете на вратаря на Янтра Християн Василев.

В 22-рата минута гол на Спартак бе отменен поради засада.

Закономерното все пак стана факт в 58-ата минута, когато Ахмед Ахмедов откри резултата след пробив и асистенция на Румен Руменов.

В 68-ата минута "соколите" останаха с човек по-малко, след като Айвън Ангелов извърши нарушение срещу Ивайло Михайлов и получи директен червен картон.

Дори с 10 души, "соколите" успяха да съхранят аванса си в оставащите минути до края на мача.

Състава на Спартак: 23. Георги Георгиев 4. Борислав Вакадинов, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев - 13. Георги Мариянов (62 мин - 5. Йоан Бауренски), 18. Хидает Хюсеин (56 мин Ивей Ромееш) - 78. Айвън Ангелов - 10. Румен Руменов, 29. Ахмед Ахмедов (90+1 мин. - 31. Андриан Димитров), 11. Виктор Митев - капитан (90+2 мин. 9. Мехмед Сабри)

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна