Спартак (Варна) и Черноморец (Бургас) не излъчиха победител в морското дерби на Втора лига

Двубоят на стадион "Лазур" в Бургас беше интересен, но голове не паднаха

Спартак (Варна) и Черноморец (Бургас) завършиха 0:0 в морското дерби от четвъртия кръг на Втора лига. Двата отбора изиграха много интересен мач, въпреки че голове на стадион "Лазур" в Бургас така и не паднаха.

Гостите от Варна излязоха със самочувствието на фаворит в двубоя, но не успяха да реализират опасните атаки, които заредиха още от първите минути на двубоя. От своя страна Георги Георгиев беше стабилен на вратата на Спартак и не даде много надежди на домакините при контраатаките, които успяха да реализират.

В 50-ата минута от щаба на Черноморец (Бургас) имаха сериозни претенции за дузпа. Геловани изведе Даниел Иванов сам срещу вратаря, като халфът го преодоля и опита да намери опразнената врата от малък ъгъл. Топката обаче рикошира в крака на направилия шпагат Борислав Вакадинов, след което срещна и разперената му ръка. Футболистите на Ангел Стойков веднага претендираха за дузпа, но главният съдия Стоян Арсов реши, че няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар.

След спорната ситуация Спартак отново наложи игрови превес, но канонадата от удари така и не намираше мрежата на домакините.

Противно на логиката на терена, бургазлии успяха да стигнат до гол, но попадението на Стоян Мантаров в 66-ата минута беше отменено заради засада.

В 84-тата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Велислав Боев фаулира грубо Тодор Чаворски и получи втори жълт картон. От последвалото остро центриране на Чаворски Петър Патев насочи топката към вратата на Георгиев, но кълбото срещна страничната греда.

В 89-ата минута напрежението на "Лазур" взе връх. Олексей Геловани попречи на Румен Руменов да изпълни фаул, след което изрита топката извън терена. Последва меле между играчите и щабовете на двата отбора. Напрежението беше потушено от главния рефер с директен червен картон за Руменов и втори жълт за Венцислав Гюзелев.

След напрегнатата схватка, без голове в Бургас, Спартак е трети във временното класиране на Втора лига със 7 точки, Черноморец е 10-и, с 5 точки.

В следващия кръг от шампионата "соколите" приемат Бдин (Видин) - на 13 август (неделя), от 19 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна