Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 завъртяха зрелищно реми

Двубоят на стадион "Спартак" в морската столица завърши при резултат 3:3

Резултатен и изключително зрелищен двубой изиграха отборите на Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 в мач от 29-ия кръг на елитната ни футболна лига. Срещата на стадион "Спартак" в морската столица завърши при резултат 3:3, като всички попадения бяха отбелязани през второто полувреме.

Преди почивката домакините бяха по-активният отбор на терена, като веднъж и гредата спаси вратата на Даниел Наумов след изстрел на Виктор Митев.

Закономерното все пак стана факт в 58-ата минута, когато Луан да Силва откри резултата в полза на Спартак, а 12 минути по-късно Евандро удвои.

Гол на Елитон Джордж в 76-ата минута даде надежда на гостите, че не всичко в този двубой е загубено. При попадението останаха съмнения за фаул в атака на голмайстора, но то все пак беше зачетено. Пет минути по-късно Роберто Хименес възвърна равенството в резултата, като си отбеляза автогол -  опитвайки да изчисти с глава, изпрати топката в мрежата зад Дичевски.

Двете попадения окрилиха гостите и те се втурнаха в атака, за да търсят пълен обрат. Хвърляйки всички сили в офанзивен план обаче, играчите на ЦСКА 1948 оставиха пространства в защита и Евандро се възползва като в 93-ата минута отново изведе Спартак напред в резултата. Само сто секунди по-късно обаче Георги Русев наказа груба грешка в отбраната на "соколите" и донесе точка за ЦСКА 1948.

След равенството, Спартак остава последен в елитната ни футболна лига, с актив от 17 точки. ЦСКА 1948 е трети - с 59.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Черно море победи Спартак във варненското дерби между ветераните

След изпълнение на дузпи "моряците" се класираха за полуфиналите на републиканското първенство

Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби срещу Спартак след изпълнение на дузпи и се класираха за полуфиналите на републиканското първенство. Редовното време на двубоя, игран на стадион "Локомотив" в морската столица, завърши 1:1.

И двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. Миро Коларов откри за „соколите“ в 66-ата минута след елегантен прехвърлящ удар, оставил без шансове Стоян Ставрев на вратата на Черно море. Девет минути по-късно Пламен Тимнев изравни с глава след центриране на Тодор Каменов от корнер.

И двата отбора можеха да спечелят двубоя в последните минути. Първо Ели Маркес от „моряците“ проби по левия фланг, мина през няколко футболисти, стигна почти до гредата, но от там стреля леко и вратарят спаси. В заключителните секунди Николай Ненков от Спартак излезе сам срещу вратаря, но стреля над напречната греда.

По-точни при дузпите бяха ветераните на Черно море.

• 1:0 Асен Гайдарджиев (Спартак) – гол
  • 1:1 Пламен Тимнев (Черно море) – гол
  • 1:1 Миро Коларов (Спартак) – пропуск
  • 1:2 Иван Райчев (Черно море) – гол
  • 2:2 Марин Петров (Спартак) – гол
  • 2:3 Ели Маркес (Черно море) – гол
  • 3:3 Николай Ненков-Касата (Спартак) – гол
  • 3:4 Дани Георгиев (Черно море) – гол