Спартак (Варна) и Хебър завъртяха нулево реми в дербито на опашкарите (Видео)

"Соколите" остават последни с 9 точки в актива си от 20 изиграни мача

Спартак (Варна) завърши 0:0 при гостуването си на Хебър в Пазарджик в мач от 20-ия кръг на елитната ни футболна лига. "Соколите" са последни във временното класиране с актив от 9 точки, Хебър и Пирин (Благоевград) са предпоследни с по 13 точки.

Гостите от Спартак (Варна) започнаха по-активно двубоя в Пазарджик. Виктор Митев и Иван Йорданов изпробваха мерника си съответно в 10-ата и 12-ата минута, но не успяха да затруднят вратаря на Хебър Дебърлиев. Домакините от Пазарджик сътвориха първото си по-опасно положение в 19-ата минута, но малко не достигна на Ивайло Михайлов да изведе своите напред в резултата. В края на полувремето и вратарят на Спартак Кристиано Фигейредо се намеси решително, за да опази "суха мрежа" след добър изстрел на Венсан Марсел.

"Соколите" от Варна започнаха по-нахъсано и втората част. В 60-ата минута вратарят на Хебър Дебърлиев спаси сигурен гол, като предотврати опасна ситуация след центриране от корнер на Лерой Микелс. Обсадата на Спартак продължи с още три корнера, като при последния и гредата спаси Хебър след изстрел на Иван Йорданов.

В 72-рата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Ивайло Михайлов получи втори жълт картон за нарушение срещу Иван Йорданов.

Последваха още силни минути за Спартак, като на два пъти Лерой Микелс опита да реши нещата в полза на варненци, но без успех. В 83-тата минута и Денис Баланюк изпробва точността на мерника си, но Дебърлиев беше сигурен на своя пост. Канонадата на спартаклии към вратата на Хебър продължи до последния съдийски сигнал, но отново Лерой Микелс и опитният Александър Цветков не успяха да донесат победата на "соколите".

В следващия кръг Спартак приема във Варна отбора на Ботев (Враца). Двубоят от 21-вия кръг е на 25 февруари - събота, от 15 часа.

Съставът на Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ромееш Ивей (56′ 17. Александър Беолусов), 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 10. Румен Руменов (К) (76′ 30. Божидар Васев), 22. Роберто Хименес, 47. Родни Антуи (68′ 12. Евандро), 7. Лерой Микелс, 23. Жоао Марио (57′ 27. Денис Баланюк)

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море