Спартак (Варна) и Монтана си поделиха по точка в дербито на втора лига

Двубоят в Монтана завърши 1:1, а попадението за "соколите" отбеляза Александър Цветков

Спартак (Варна) и Монтана завършиха наравно 1:1 в дербито на 13-ия кръг на втора лига, играно в Монтана. Александър Цветков изведе "соколите" напред още в 4-тата минута на мача. Той се разписа след центриране на капитана Виктор Митев от фал. Цветков матира отбраната и вратаря на Монтана и изпрати топката в мрежата от малък ъгъл.

Домакините върнаха попадението 7 минути по-късно. Точен за Монтана в 12-ата минута беше Тунгаров. Той бе най-съобразителен и пресече избита от футболист на Спартак топка, като я насочи неспасяемо във вратата на Николай Виденов.

Бързото изравняване не стъписа "соколите" и те останаха по-активният отбор на терена, като до края на първата част Н’зи, Митев и Ахмедов опитаха отново да изведат отбора си напред, но не сполучиха.

През втората част набезите на варненци към вратата на домакините не спряха, но добри изстрели на Руменов, Начев, Ромееш Ивей и на няколко пъти Ахмедов, не намериха целта. До края на срещата нов гол не падна в нито една от двете врати и Спартак (Варна) и Монтана си поделиха по една точка. Така "соколите" събраха 23 точки в актива си и остават на четвърта позиция, на две зад втория - Монтана и една зад Марек. Лидер е Септември с 29 точки. В следващия кръг на 21-ви октомври "соколите" посрещат „Черноморец“ (Балчик).

Спартак: 89.Никола Виденов, 9.Мехмед Сабри, 3.Преслав М.Петров, 6.Александър Цветков, 11.Виктор Митев (к), 5.Йоан Бауренски (90-а мин 18.Хидает Хюсеин), 14.Ромееш Ивей ( 90-а мин 7.Евгений Илиев), 45.Даниел Начев (80-а мин 13. Георги Мариянов), 10.Румен Руменов (85-а мин 78.Айвън Ангелов), 75.Жоан Н’зи ( 79-а мин 2.Велислав Боев), 29.Ахмед Ахмедов. Старши треньор: Васил Петров

2023 © Варна е

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна