Спартак (Варна) отстрани Чавдар (Етрополе) в турнира за Купата на България

"Соколите" надделяха с 1:0 след продължения, в последния си двубой за 2022-ра

Спартак (Варна) се класира за следващата фаза в турнира за Купата на България, след като на 1/8 финал отстрани отбора на Чавдар (Етрополе). "Соколите" се наложиха с 1:0 след продължения в двубой, игран на собствения им стадион в морската столица. Успехът за Спартак (Варна) донесе Здравко Димитров в 106-ата минута. Победата за домакините бе закономерна, тъй като варненци контролираха събитията на терена през по-голямата част от срещата.

Атаките за "соколите" се заредиха веднага след началния съдийски сигнал, като първата опасност пред вратата на гостите дойде още в 1-ата минута. Денис Баланюк бе изведен на добра позиция в наказателното поле от Родни Антуи, но не успя да завърши по най-добрия начин акцията на варненци. В 37-ата минута Румен Руменов отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на вратаря Слави Петров.

Второто полувреме започна по същия начин като първото - с добра възможност за Спартак. Вратарят на гостите ловко измъкна топката пред долния десен ъгъл на вратата си, след опасен изстрел на футболист на "соколите", отправен след центриране от корнер. Последваха няколко опасни акции на Чавдар (Етрополе), но Християн Христов бе на своя пост и съхрани суха мрежата на варненци.

В 63-тата минута Родни Антуи пропусна златна възможност да материализира превъзходството на Спартак (Варна), като се размина с топката непосредствено пред вратата на Чавдар. Пет минути по-късно Здравко Димитров стреля опасно от пряк свободен удар, но топката срещна гредата. Натискът на домакините продължи до края на второто полувреме, но гол във вратата на гостите така и не падна.

Головата суша в редовното време не смути "соколите" и те продължиха да са по-активният отбор на терена и в добавеното време на срещата. Заветният гол за Спартак (Варна) падна в 106-ата минута. Точен за варненци беше Здравко Димитров. Минута преди края на второто продължение Янчо Андреев пропусна отлична възможност да удвои и след 120 минути игра двубоят завърши при резултат 1:0 за Спартак (Варна). Така "соколите" приключиха с успех 2022-ра и продължават напред в турнира за Купата на България.

2022 © Варна е / снимка: Facebook Спартак Варна Фотос

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море