Спартак (Варна) отстрани елитния Крумовград от турнира за Купата на България

Автогол донесе успеха на "соколите" и ги класира на 1/8 финал

Спартак (Варна) се класира за осминафиналите в турнира за купата на България. "Соколите" отстраниха 10-ия в класирането на елитната ни футболна лига отбор на Крумовград след успех с 1:0 на своя стадион. Победата на варненци дойде след автогол на Сенхаджи в 73-тата минута.

През първата част играта бе равностойна, а домакините владееха повече топката, но не успяха да затруднят сериозно вратаря на Крумовград.

Варненци започнаха по-настоятелно и втората част. Сабри и Руменов на два пъти нанесоха удари в очертанията на вратата, които обаче не преминаха голлинията. Постепенно соколите наложиха териториален превес. В 60-ата минута Ахмедов изведе Сабри зад защитата, той преодоля вратаря, но диагоналния му изстрел изпрати топката в аут. В 73-тата минута Сабри проби отдясно до аутлинията, преодоля бранител и шутира, а от крака на Сенхаджи топката влезе във вратата за победния гол. Гостите не създадоха нито едно положение до края на срещата, а удар на Ахмедов с глава бе уловен от вратаря.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Илиан Илиев: Равенството като гост може да е трамплин за България в групата

Очаква ни труден мач със Северна Ирландия, призовавам феновете да ни подкрепят в Пловдив, заяви националния селекционер

Старши треньорът на България Илиан Илиев коментира представянето на националите при нулевото реми срещу Беларус на старта в Лигата на нациите.

"Техният отбор игра за равен, а и представянето на вратарят им беше наистина впечатляващо.

Имахме ситуации, в които можеше да решим мача, не успяхме, но пък имаме и други мачове, в които се надявам да спечелим.

Групата ще е доста завързана, така че този равен като гост може да е трамплин за следващия ни двубой със Северна Ирландия у дома. Той ще е много важен за нас и се надявам феновете да дойдат да ни подкрепят, тъй като групата не е никак лесна."

По отношение червения картон на Филип Кръстев, националният селекционер отбеляза:

"Със сигурност Филип Кръстев не е искал да остави отбора с човек по-малко. Малко съм мнителен към отсъжданията на главния рефер.

Със сигурност ще ни липсва Филип, предвид това че е доста креативен играч, но така се случи.

Положителното е, че след като останахме с човек по-малко продължихме да пресираме отбора на Беларус и да се опитваме да вкараме гол, което показа, че имаме самочувствие. Извиняваме се, че не успяхме да победим, но имаме следващи пет мача, в които да се поправим."

Илиан Илиев каза също, че отборът няма физически проблеми, тъй като всички футболисти играят активно в отборите си и без затруднения ще излязат подготвени за следващия мач в неделя.

България посреща Северна Ирландия на 8 септември, от 19 часа, на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър БФС