Спартак (Варна) отстъпи при гостуването си на Славия

"Соколите" загубиха с 1:3

Спартак (Варна) регистрира първо поражение след завръщането си в елитната ни футболна лига. При гостуването си на Славия в София на старта на четвъртия кръг, "соколите" отстъпиха с 1:3. Успехът е първи за столичния тим от началото на сезона.

Резултатът на стадион "Алексадър Шаламанов" в квартал "Овча купел" бе открит още в 10-ата минута, при първата по-опасна атака към една от двете врати. Карл Фабиен даде преднина на домакините, като вкара първия си гол с фланелката на Славия. Той беше изведен на добра позиция от племенника на Кларънс Зиидорф - Куентин, който през този сезон играе за столичния тим.

Попадението даде допълнителен импулс на футболистите на Славия, които само в рамките на няколко минути стигнаха до два опасни удара към противниковата врата.

Футболистите на Александър Томаш се върнаха в мача в 34-тата минута с поредния гол на Ахмед Ахмедов от началото на сезона. Той бе изведен от Йоан Бауренски, който се пребори с отбраната на Славия.

В края на първото полувреме отборът на Спартак бе много близо да пълния обрат в резултата, но късметът бе на страната на домакините. След атака отляво, топката попадна в Антонио Вутов, който стреля, но в десния страничен стълб. След рикошета коженото кълбо попадна в Ахмед Ахмедов на далечната греда, но нападателят не успя да засече от един метър.

Още в ответната атака, вече в продължението на първото полувреме, Славия успя отново да излезе напред в резултата. След разбъркване и рикошет в наказателното поле на гостите, най-съобразителен беше Денислав Александров, който без особени затруднения изпрати топката в мрежата за 2:1.

Втората част започна отлично за футболистите на Златомир Загорчич, които след само четири минути игра, забиха трети гол във вратата на "соколите". Владимир Николов оползотвори добра акция на своите съотборници, преминала през Ертан Томбак и Денислав Александров.

До края на срещата нов гол не падна и двубоят завърши при резултат 3:1 в полза на Славия. В следващия пети кръг на елитната ни футболна лига Спартак приема във Варна отбора на Арда. Срещата е на 16 август, петък, от 19 часа.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър Спартак Варна

Спартак (Варна) се похвали с още един нов спонсор

"Соколите" ще бъдат подпомогнати от водеща компания в производството и търговията с безалкохолни напитки и бутилирането на изворна вода

Договорка с още един нов спонсор са постигнали от Спартак (Варна), става ясно от съобщение в официалната страница в социалните мрежи на клуба. След като вчера "соколите" обявиха за сключен договор за една година с PHILIPS, днес съобщиха и за контракт с "Нова Трейд" ЕООД -  водеща компания в производството и търговията с безалкохолни напитки и бутилирането на изворна вода "Бачково"

Логото на "Нова Трейд" ще заеме договорени позиции на стадион "Спартак" и клубната база. Представителите на "соколите" изразяват задоволство, че компанията проявява интерес и към развитието на детско-юношеската школа, което е приоритет във визията за развитие на новия изпълнителен директор.

„Надяваме, че с нашата подкрепа, клубът ще постигне нови високи постижения и резултати. Ние сме българска компания с двадесет и седем годишен опит на пазара и виждаме перспектива в проекта Спартак.

Бизнесът има нужда от позитивни послания, чрез спорта.

В процеса на разговорите ние видяхме тази перспектива в марката Спартак и управлението на клуба. Пожелаваме на всички състезатели и треньори в клуба здраве и успешни спортни събития", обявиха от "Нова Трейд"

"С партньор от ранга на "Нова Трейд" получаваме не само силен и надежден съюзник, но и поемаме висока отговорност. Благодарим за подкрепата и сме готови да работим усърдно, за да оправдаем доверието.

Очаквайте изненади за школата, феновете и марката "Спартак", но тях ще ги оставя за по-късен етап.

Опитваме се да работим и по-малко да говорим, с действия и най-вече с реални дела да овладеем ситуацията в клуба! Благодарим на хората, които ни протягат ръка!" заяви новият изпълнителен директор на Спартак (Варна) Иван Иванов.