Спартак (Варна) отстъпи с 1:2 на Локомотив (София) в интересен двубой (Видео)

"Соколите" създадоха доста опасности пред вратата на "железничарите", но се разписаха само веднъж - от дузпа

Спартак (Варна) загуби с 1:2 от Локомотив (София) в среща от 23-тия кръг на елитната ни футболна лига. Така "соколите" остават последни във временното класиране с 12 точки, "железничарите" са девети с 31.

Гостите влязоха вихрено в двубоя на стадион "Спартак" във Варна. Антонио Вутов даде аванс на Локомотив още в 4-тата минута. Домакините отговориха светкавично, след като в 8-ата минута бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Юлиан Ненов в наказателното поле на столичани. Точен от бялата точка за 1:1 беше Румен Руменов.

До края на първата част "соколите" създадоха няколко опасни положения пред вратата на "Локомотив", но топката така и не попадна във вратата на "железничарите" заради несъсредоточени действия на нападателите на Спартак и добра игра на вратаря Бубакар Гайе.

Столичани от своя страна демонстрираха стопроцентова ефективност и излязоха напред в резултата в началото на втората част. Юлиан Ненов се реваншира за ситуацията, в която допусна играта му да доведе до дузпа в полза на Спартак и отбеляза за 1:2 в полза на Локомотив.

Микелс имаше възможност да изравни няколко минути по-късно, но ударът му рикошира в защитник на Локомотив София. В 70-ата минута Божидар Васев опита ефектен удар със задна ножица в наказателното поле, но топката попадна право в Бубакар Гайе.

Междувременно в 63-тата минута помощник-треньорът на гостите Живко Миланов бе изгонен с директен червен картон за реплики срещу съдията Станислав Тодоров.

Натискът на "соколите" продължи до края на срещата, но защитата и вратарят на Локомотив бяха бдителни и не допуснаха промяна на резултата.

В следващия кръг Спартак (Варна) гостува на ЦСКА. Двубоят на стадион "Българска армия" е в събота - 18 март, от 17:00 часа.

Съставът на Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ромееш Ивей, 25. Пламен Димов (К), 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 17. Александър Беолусов (78′ – 11. Виктор Митев), 10. Румен Руменов (78′ – 8. Ивайло Климентов), 82. Иван Йорданов (72′ – 27. Денис Баланюк), 7. Лерой Микелс, 12. Евандро Коста (53′ – 30. Божидар Васев), 23. Жоао Марио (46′ – 47. Родни Антуи)

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море