Спартак (Варна) победи Беласица (Петрич) след гол-шедьовър на Ахмедов

Успехът е 14-и за "соколите" през този сезон във Втора лига

Спартак (Варна) спечели 14-ата си победа за настоящия сезон във Втора лига. "Соколите" се наложиха с 1:0 над Беласица (Петрич) в мач от 23-тия кръг, игран на стадион "Спартак" в морската столица. Варненци остават на втората позиция с 45 точки в актива си, на 2 точки след лидера Септември (София), който е с мач по-малко.

Единственият гол в мача между Спартак (Варна) и Беласица (Петрич) падна още в 11-ата минута. Ахмед Ахмедов порази вратата на гостите след ефектно изпълнение на задна ножица отблизо след пас на Виктор Митев. Попадението бе 12-о за Ахмедов, който остава лидер при голмайсторите на Втора лига. Малко след това отново той имаше шанс да удвои резултата, но с глава прати топката над вратата, отново след подаване на Митев.

В 25-ата минута Минков с глава насочи топката добре, но вратарят на Беласица улови. Три минути преди края на първата част, Ромееш изведе Митев на добра позиция, но ударът на капитана на Спартак бе уловен от стража на гостите.

В 64-ата минута отново Митев насочи топката опасно към вратата на гостите, но изстрелът му бе париран от вратаря, след което се отби в гредата. 10-ина минути преди края на редовното време и Георгиев се намеси решително след изпълнение на корнер и последвал изстрел с глава на футболист на Беласица. В 85-ата минута отново Ахмедов матира отбраната на гостите. Голмайсторът на "соколите" нахлу в наказателното поле на Беласица, но диагоналния му остър шут бе париран от вратаря. В оставащите минути опасни ситуации пред двете врати не бяха създадени и резултатът остана 1:0 в полза на Спартак.

В следващия кръг "соколите" гостуват на третия във временното класиране Марек 1915 (Дупница). Дербито в 24-тия кръг на Втора лига ще е на 8 март - петък, от 15:30 часа.

ФК Спартак: 23 Георги Георгиев, 9 Мехмед Сабри, 4 Радослав Терзиев, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев, 13 Георги Мариянов, 45 Даниел Начев (65-а мин. Джейми Емпие), 14 Ивей Ромееш, 11 Виктор Митев (k) (90-а мин. Даниел Халачев), 9 Ахмед Ахмедов, 78 Велислав Минков (83-та мин. Пламен Петров)

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак (Варна)

Черно море без капитана си за важния мач с Локомотив (Пловдив)

Даниел Димов отпадна от групата на "моряците" заради травма, като до последно участието му бе под въпрос

Група от 21 футболисти определи старши треньорът на Черно море Илиан Илиев за предстоящия мач с Локомотив (Пловдив) от 31-вия кръг на елитната ни футболна лига. От нея заради травма отпадна капитанът Даниел Димов. До последно участието на опитния играч във важния двубой бе под въпрос, но на последната тренировка преди двубоя Димов отово е усетил болка в бедрото.

От списъка на Илиан Илиев за мача отпадна и Мартин Дичев.

Срещата между Черно море и Локомотив Пловдив е в неделя, 28 април от 20:15 часа на стадион „Тича“ във Варна. Цената на билетите е 12 лева и ще се продават в деня на мача на касите на стадиона, които отварят в 17:30 часа. Преди това билети може да бъдат закупени онлайн в мрежата на Ивентим.

Главен съдия на мача ще е Ивайло Стоянов, с помощници Димитър Русев и Красимир Миланов, а за четвърти съдия е определен Георги Иванов. За ВАР ще отговаря Петър Кузев с асистент Никифор Велков. Съдийски наблюдател ще е Димитър Костов.

Групата на Черно море: Иван Дюлгеров, Християн Славков, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Виктор Попов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло, Мишаел Алвес, Мазир Сула, Берк Бейхан, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Илиан Илиев, Уеслен Жуниор, Атанас Илиев, Исмаил Иса.

2024 © Варна е / снимка: ПФК Черно Море