Спартак (Варна) победи ФК "Македония Гьорче Петров" в последната си зимна контрола

"Соколите" се наложиха с 2:0, а точни бяха Денис Баланюк и Румен Руменов

Спартак (Варна) победи с 2:0 отбора на "Македония Гьорче Петров" в последната си контрола по време на зимната подготовка. Спарингът се игра в турския курорт Алания, където варненци са на двуседмичен лагер.

"Соколите" наложиха игрово превъзходство още в началните минути на срещата. Особено активни в атаката на варненци бяха Румен Руменов и Родни Антуи. В 15-ата минута Жуао Марио излезе сам срещу македонския вратар, но изтрелът му профуча на сантиметри от страничната греда. Първата сериозна опасност за ФК "Македония Гьорче Петров" дойде в 25-ата минута, когато Шкендери стреля опасно, но варненският страж Кристиано Фигейредо се намеси решително. В 42-ата минута гредата се оказа ценен помощник на македонския вратар и спаси мрежата на Тасев от попадение след като Лерой Микелс засече опасно топката след центриране от Ивей Ромееш. В ответната атака гредата спаси и вратата на Фигейредо след изстрел на Алексовски от границата на наказателното поле.

Спартак започна по-активно и второто полувреме, а младият страж Иван Дичевски, който влезе на почивката, показа самочувствие на вратата на "соколите". Първият гол в срещата падна в 63-тата минута, когато украинският централен нападател Баланюк откри резултата за варненци с красив гол. Седем минути по-късно Лерой Микелс опита да удвои от пряк свободен удар, но вратарят на "Македония Гьорче Петров" спаси. Финалното 2:0 в полза на Спартак оформи Румен Руменов в 85-ата минута.

Контролата е последна за Спартак (Варна) преди подновяването на шампионата в Първа лига. До момента отборът, воден от Димитър Димитров - Херо, записа две равенства и четири победи в приятелските срещи по време на зимната подготовка (срещу Черноморец (Одеса) – 1:1, срещу ФК Минай – 0:0, срещу КФ Малишева – 2:0, срещу ФК Локомотив (ГО) – 2:1 и срещу ФК Добруджа (Добрич) – 4:1).

Съставът на ФК "Спартак" Варна срещу ФК "Македония Гьорче Петров": 31. Кристиано Фигейредо (21. Иван Дичевски), 14. Ивей Ромееш 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков (20. Нейтън Холдър), 17. Александър Белоусов (11. Виктор Митев), 8. Ивайло Климентов (51. Иван Йорданов), 77. Румен Руменов, 13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи (27. Денис Баланюк), 23. Жуао Mарио

Резерви: 21. Иван Дичевски, 1. Стефан Петков, 11. Виктор Митев, 20. Нейтън Холдър, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Баланюк, 51. Иван Йорданов

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море