Спартак (Варна) победи Септември с 1:0

Футболистите показаха мъжество в труден за клуба момент

Важна победа постигна отборът на Спартак (Варна) в труден за клуба момент. "Соколите" се наложиха с 1:0 при гостуването на Септември в мач от 10-ия кръг на елитната ни футболна лига. Единственият гол в мача бе отбелязан от Ахмедов от дузпа.

В хода на двубоя сериозни ситуации пред двете врати почти липсваха. Съперниците заложиха на сериозна битка в средата на терена и предпочетоха да играят на сигурно.

Гостите първи поставиха на изпитание противниковия страж, но Димитър Шейтанов демонстрира отлична реакция след изстрел на Антонио Вутов от близка дистанция в 5-ата минута.

В 67-ата минута отборът на Спартак получи право да изпълни дузпа след игра с ръка на Върбанов в наказателното поле. Ахмедов се нагърби с отговорността и не остави шанс на Шейтанов с премерен удар в десния ъгъл - 0:1 в полза на варненци.

Седем минути по-късно Виктор Митев имаше отлична възможност да изравни, изведен на добра позиция от Илич, но след изстрела му по диагонала топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата Септември. В седмата минута на добавеното време Септември имаше шанс да изравни, когато Асен Чандъров опита удар с глава след центриране от корнер, но бе блокиран.

След успеха с 1:0 Спартак вече е с 18 точки в актива си и заема петото място във временното класиране. В следващия кръг на елитната ни футболна лига "соколите" приемат на своя стадион във Варна отбора на Локомотив (София). Двубоят е на 6 октомври - неделя, от 17:30 часа. Междувременно се очаква до дни да стане ясно кой ще е новият президент на Спартак (Варна). До казуса се стигна, след като Павлин Николов оттегли финансирането си от клуба, поради агресивна реакция на фенове, които нападнаха треньора Кирякос Георгиу по време на тренировка. Николов обяви, че ще осигури финансиране за два мача, след което изцяло се оттегля от Спартак.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър Спартак Варна

Илиан Илиев: Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола!

Мачове като двубоя срещу Хебър трябва да ги вземаме по-лесно, подчерта треньорът на Черно море

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в домакинския двубой срещу Хебър, спечелен с 1:0.

"Колкото и да говорихме през седмицата как трябва да излезем срещу противник, който играе затворено, ние през първата част бяхме по-бавни. Накрая вдигнахме оборотите и вкарахме гол."

Със сигурност желаехме да си решим мача по-рано.

"Такива мачове трябва да ги вземаме по-лесно, но трябва да отдадем заслуженото и на противника, който направи всичко да ни противодейства - затвори се, опита да ни попречи да играем нашата игра и заложи на контраатаки. Като цяло мачът се случи, както очаквахме. Имахме ситуации още в първата част, в които трябваше да вкараме, не успяхме, но поздравления за футболистите, че накрая все пак извоюваха победата."

Знаем, че можехме да се представим и по-добре в този мач.

Илиан Илиев отбеляза, че заради емоционалните си реакции край тъч линията най-вероятно ще е наказан за следващия двубой на своя тим, който ще е гостуване на Ботев в Пловдив на 25 октомври, петък от 16:30 часа.

"Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола. Не казвам, че ние играем страхотен футбол, но и за двете страни е по-добре да се играе по-бързо, без излишно забавяне, както стана днес."

Наставникът на "моряците" подчерта, че за тима със сигурност ще е трудно, тъй като няма да може да разчита и на двамата си леви бранители - Цецо Панов и Дани Мартин, които днес напуснаха мача поради контузия. За Черно море предстои трудна серия в шампионата, като след визитата на Ботев тимът ще има домакински сблъсък с Левски и ще гостува на Берое в Стара Загора. Междувременно на 30 октмоври е първият сблъсък на Черно море от актуалното издание на турнира за Купата на България, който е гостуване в Кюстендил на местния тим.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море