Спартак (Варна) победи Струмска слава като гост

"Соколите" остават лидери във втора лига и в следващия кръг посрещат третия - Монтана

Отборът на Спартак (Варна) се наложи с 2:1 над Струмска слава гостуването си в мач от 29-ия кръг на Втора лига. Борислав Николов откри за домакините в 20-ата минута. Румен Руменов изравни от дузпа седем минути по-късно. В 55-ата минута тимът от Радомир остана с човек по-малко, след като Евгений Илиев видя червения цвят. Ахмед Ахмедов донесе 19-ия успех за соколите в шампионата във втора лига, като в 58-а минута отбеляза победното попадение. Голът бе 17-и за Ахмедов този сезон и нападателят продължава да е лидер при голмайсторите във втора лига. "Соколите", водени от Росен Кирилов остават лидери във временното класиране с актив от 60 точки, а в следващия кръг посрещат третия Монтана.

Спартак (Варна): 89 Никола Виденов, 9 Мехмед Сабри, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 31 Дмитро Семенив, 5 Йоан Бауренски (Георги Мариянов), 45 Даниел Начев, 10 Румен Руменов (к) (Радослав Терзиев), 14 Ивей Ромееш (Георги Бабалиев), 81 Атанас Зехиров, 29 Ахмед Ахмедов

2024 © Варна е / снимка: spartakvarna.bg

Спартак (Варна) стартира предсезонната си подготовка

Новият старши треньор Александър Томаш изведе 25 играчи за първа тренировка на стадион Спартак

Отборът на Спартак (Варна) започна подготовка за участието си в Първа лига през новия сезон. Това ще е 45-ото участие в елита на българския футбол за отбора на "соколите". Припомняме, че варненският тим заслужи убедително мястото си в Първа лига като се класира като шампион на Втора лига.

Първата тренировка на Спартак от предсезонната подготовка предизвика значителен интерес от страна на феновете. Те посрещнаха своите любимци с фойерверки, скандирания и песни.

По традиция първата тренировка на Спартак беше в емблематичния за клуба час 19:18. Тя бе предшествана от водосвет, отслужен от отец Дончо.

Новият старши треньор на отбора Александър Томаш изведе 25 играчи за тренировка на клубния стадион, сред тях и доста юноши на клуба, както и новопривлеченият вратар Мартин Величков, който през миналия сезон носи екипа на Етър.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър Спартак Варна