Спартак (Варна) постигна трета победа във Втора лига

"Соколите" се наложиха с 1:0 над Бдин (Видин), а точен за успеха беше Георги Мариянов

Спартак (Варна) спечели трета победа от началото на сезона във Втора лига. Соколите се наложиха с 1:0 над Бдин (Видин) пред своята публика. Спартак имаше игрово предимство през първата част. Ромееш, Начев и Ахмедов излязоха на голови позиции още до 15-ата минута като най-опасен бе ударът на Ахмедов с глава, който премина близо над вратата. Грънчов с глава стреля в аут в 28-ата минута. За гостите Ушагелов на 2 пъти се измъкна зад защитата на "соколите", но Георгиев първо парира удара му, а след това нападателят стреля в аут.

Предимството на Спартак даде резултат в продължението на първото полувреме. Георги Мариянов откри резултата в първата минута на добавеното време като насочи топката в мрежата с глава след центриране на Виктор Митев.

Натискът на Спартак продължи и през втората част. В 61-вата минута Ахмедов засече отблизо центриране, но вратарят на Бдин изби. В 69-а мин Ромееш стреля от воле в аут. Андриан Димитров в продължението шутира във вратаря.

Съставът на Спартак: 23 Георги Георгиев, 81 Атанас Зехиров, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 11 Виктор Митев (к), 13 Георги Мариянов, 45 Даниел Начев (57-a мин Йоан Бауренски), 78 Айвън Ангелов (84-а мин Хидает Хюсеин), 14 Ивей Ромееш, 29 Ахмед Ахмедов (67-а мин Андриан Димитров, 7 Евгений Илиев (46-а мин 75 Йохан Нзи)

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна