Спартак (Варна) представи отбора за новия сезон

"Соколите" загубиха последната си контрола от Дунав (Русе) с 0:2

Спартак (Варна) представи тима и спортно-техническия щаб за новото първенство. Това стана преди последната контрола от лятната подготовка на тима срещу Дунав (Русе). Двубоят на стадион Спартак завърши 0:2, но това не попречи феновете да аплодират играчите от любимия отбор. Старши-треньорът Александър Томаш включи в стартовия състав трима, които са на проби и голяма част от новите попълнения, сред които изпъкнаха Илич и Лесняк. Веднага след срещата стана ясно, че играчите на проби няма да останат в Спартак.

Гостите водеха с 2:0 още след първите 15 минути на двубоя, а точни за Дунав (Русе) бяха Камен Хаджиев и Джонатан Н'Сонде.

В 32-рата минута на местата на Сантос и Камара в състава на Спартак влязоха Виктор Митев и Ивей Ромееш. В 35-ата минута Ахмедов се измъкна зад защитата на Дунав, преодоля вратаря, но шутът му бе блокиран. В 45-ата минута Александър Янчев влезе на мястото на Корал. В 60-ата минута Виденов, Цветков и Халачев замениха Величков, Ахмедов и Лесняк.

През второто полувреме соколите създадоха няколко добри положения. Ромееш се измъкна зад защитата, но диагоналния му удар попадна в тялото на вратаря. Грънчов стреля с глава след корнер, но стражът на Дунав улови. Халачев засече центриране, но ударът рикошира в бранител. Старши треньорът Александър Томаш направи още смени, като новопривлеченият Коуто, Маринов и Курбанов замениха Грънчов, Илич и Бауренски. Цветков изведе Коуто сам срещу вратаря, но ударът на португалеца срещна тялото на вратаря. Александър Александров и Николай Димитров се появиха на терена в заключителните минути.

ФК Спартак Варна: 76 Мартин Величков, 4 Франьо Пърце, 5 Йоан Бауренски, 8 Филип Лесняк, 9 Джиани Сантос, 13 Бубакар Камара, 16 Кристиан Илич, 19 Роберто Корал, 29 Ахмед Ахмедов, 44 Ангел Грънчов (к), 88 Радослав Димитров; Резерви: 89 Никола Виденов, 2 Стефан Стефанов, 3 Кристиян Курбанов, 6 Александър Цветков, 7 Бернардо Коуто, 11 Виктор Митев, 14 Ромееш Ивей, 17 Цветослав Маринов, 18 Николай Димитров, 21 Александър Александров, 22 Александър Янчев, 99 Даниел Халачев.

ФК Дунав: 1 Иван Тошев, 26 Камен Хаджиев, 4 Преслав Петров, 29 Николай Дичев, 88 Димитър Тодоров, 7 Симеон Вешев, 15 Кристиян Господинов, 14 Радослав Апостолов (К), 8 Жак Пехливанов, 17 Луис Пахама, 77 Джонатан Н`Сондем; Резерви: 12 Даниел Николов, 3 Калоян Иванов, 45 Джан Хасан, 99 Дани Братоев, 10 Димитър Законов, 19 Стефан Стефанов, 18 Никола Тотев, 11 Денислав Минчев, 23 Мариян Вангелов, 34 Олег Димитров.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Илиан Илиев: Равенството като гост може да е трамплин за България в групата

Очаква ни труден мач със Северна Ирландия, призовавам феновете да ни подкрепят в Пловдив, заяви националния селекционер

Старши треньорът на България Илиан Илиев коментира представянето на националите при нулевото реми срещу Беларус на старта в Лигата на нациите.

"Техният отбор игра за равен, а и представянето на вратарят им беше наистина впечатляващо.

Имахме ситуации, в които можеше да решим мача, не успяхме, но пък имаме и други мачове, в които се надявам да спечелим.

Групата ще е доста завързана, така че този равен като гост може да е трамплин за следващия ни двубой със Северна Ирландия у дома. Той ще е много важен за нас и се надявам феновете да дойдат да ни подкрепят, тъй като групата не е никак лесна."

По отношение червения картон на Филип Кръстев, националният селекционер отбеляза:

"Със сигурност Филип Кръстев не е искал да остави отбора с човек по-малко. Малко съм мнителен към отсъжданията на главния рефер.

Със сигурност ще ни липсва Филип, предвид това че е доста креативен играч, но така се случи.

Положителното е, че след като останахме с човек по-малко продължихме да пресираме отбора на Беларус и да се опитваме да вкараме гол, което показа, че имаме самочувствие. Извиняваме се, че не успяхме да победим, но имаме следващи пет мача, в които да се поправим."

Илиан Илиев каза също, че отборът няма физически проблеми, тъй като всички футболисти играят активно в отборите си и без затруднения ще излязат подготвени за следващия мач в неделя.

България посреща Северна Ирландия на 8 септември, от 19 часа, на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър БФС