Спартак (Варна) разгроми с 4:0 дубъла на Лудогорец

Успехът е десети за "соколите" във втора лига

Спартак (Варна) спечели десетата си победа през новия сезон във Втора лига. Отборът, воден от Васил Петров, се наложи с разгромното 4:0 над дубъла на Лудогорец в мач от 16-ия кръг. Това е трета победа за Спартак с подобен категоричен резултат от началото на шампионата, а Лудогорец II регистрира  най-тежката си загуба в последните пет години.

"Соколите" бяха по-настоятелни през първата част, но рядко стигаха до добри положения. Три пъти капитанът Митев стреля, но ударите му не намериха очертанията на вратата. В 38-ата минута Насименто от гостите шутира от средна дистанция в ръцете на вратаря на Спартак Георги Георгиев. В 42-рата минута Н’зи умело насочи топката, Зехиров надбяга защитата и от малък ъгъл по диагонала заби топката в мрежата на разградчани за 1:0.

В 53-тата минута Сабри се измъкваше сам срещу вратаря, но бе съборен от останалия последен в защитата Бранимир Костадинов, който получи червен картон. „Соколите“ се възползваха от численото си предимство на терена и притиснаха съперника. В 59-ата минута Руменов центрира в наказателното поле, Митев отклони в гредата, а Ахмедов намери с глава отскочилата топка и удвои преднината на Спартак. В 67-ата минута след многоходова комбинация Руменов бе изведен на удобна позиция и направи резултата класически. Гостите имаха само едно положение през второто полувреме, след удар от фаул на Петров, но Георгиев майсторски изби. В 86-ата минута Зехиров отбеляза втория си гол в мача като засече с глава центриране на Руменов за крайното 4:0.

Съставът на Спартак: 23 Георги Георгиев, 81 Атанас Зехиров, 44 Ангел Грънчов (Петров), 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев, 18 Хидает Хюсеин (Руменов), 13 Георги Мариянов (Ангелов), 9 Мехмед Сабри, 29 Ахмед Ахмедов (Васев 80), 11 Виктор Митев (к) (Бауренски), 75 Йохан Н’зи.

Лудогорец II: 69 Пламен Пепеляшев, 53 Димитър Господинов, 80 Методий Стефанов, 15 Педро Енрике Алвеш Сантана, 18 Рай Насименто Де Оливейра, 63 Анастас Пемперски, 34 Бранимир Костадинов, 58 Димитър Илиев, 74 Хюсеин Кельовлуев, 50 Цветослав Петров (к), 75 Петър Георгиев

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна