Спартак (Варна) със седма победа във втора лига

"Соколите" надделяха с 2:0 над Струмска слава като домакини

Спартак (Варна) постигна седмата си победа във Втора лига в мач от 12-ия кръг. "Соколите" се наложиха с 2:0 над Струмска слава като домакини. Попаденията за варненци отбелзаха Ахмед Ахмедов в 59-ата минута и Йохан Нзи в 64-тата минута. Домакините имаха пълно предимство като нанесоха 15 удара, от които 11 в очертанията на вратата на съперника.

"Соколите" наложиха тотално териториално превъзходство още през първата част на двубоя, като на няколко пъти в голова позиция излезе Ахмедов. В 22-рата минута той стреля с глава в аут след центриране на Сабри. В 30-ата минута Руменов шутира по диагонала близо до вратата. В 33-тата минута Ахмедов бе изведен зад защитата, но ударът му бе париран от вратаря на Струмска слава. Малко след това отново той стреля в стража на гостите. В 40-ата минута Руменов от 10-ина метра нанесе опасен удар от воле, но топката премина близо до гредата, а в самия край на полувремето отново Ахмедов не успя да завърши с гол атака на домакините.

Отборът на Спартак започна силно и втората част, още в първите минути Сабри и Ахмедов бяха близо до гола. Гостите достигнаха едва до едно чисто положение в срещата. В 56-ата минута Кирилов проби, но ударът му срещна гредата. В 59-ата минута закономерното все пак стана факт, след центриране на Начев отдясно, Ахмедов с глава засече топката в мрежата - 1:0 в полза на Спартак. Натискът на "соколите" продължи и в 64-тата мин Нзи бе изведен от Ахмедов в добра позиция и покачи резултата на 2:0. Авансът не успокои домакините и до края те не спряха да притискат съперниците, но до ново попадение не се стигна, въпреки че изстрел на Румен Руменов бе избит от голлинията, а опасен удар на Ахмедов бе блокиран от вратаря на гостите.

След успеха в 12-ия кръг на Втора лига, Спартак (Варна) вече има 22 точки в актива си, които му отреждат четвърто място във временното класиране.

В следващия кръг "соколите" гостуват в Монтана. Двубоят е в понеделник - 9 октомври, от 17:30 часа.

Спартак (Варна): 89 Никола Виденов, 81 Атанас Зехиров, 3 Преслав Петров, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев (60 Ромееш), 5 Йоан Бауренски (82 Мариянов), 45 Даниел Начев (82 Хюсеин), 10 Румен Руменов (70 Ангелов), 9 Мехмед Сабри (60 Нзи), 29 Ахмед Ахмедов, 11 Виктор Митев (к)
Ст. треньор Васил Петров

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.