Спартак (Варна) трупа преднина на върха във Втора лига

"Соколите" победиха Монтана и се откъснаха на 5 точки пред втория - Септември

Четири кръга преди края на сезона във Втора лига отборът на Спартак (Варна) увеличи аванса си на върха. "Соколите" се наложиха с 1:0 над третия - Монтана, и вече имат 5 точки преднина пред втория - Септември. Победата в 30-ия кръг е 20-а за Спартак (Варна) през сезона.

"Соколите" посрещнаха добре организиран противник на своя стадион като в здравата битка и двата отбора не успяха да създадат много чисти положения. В 18-ата минута Ивей Ромееш нанесе първия точен удар в мача, стреляйки отдалеч в ръцете на вратаря на Монтана.

В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко след като Антон Тунгаров бе изгонен за втори жълт картон. В 80-ата минута Даниел Начев донесе успеха на Спартак, като увенча с гол добра атака, преминала през Ивей Ромееш и Атанас Захиров.

В следващия кръг на Втора лига "соколите" гостуват на Черноморец в Балчик. Двубоят е на 2 май - четвъртък, от 18 часа.

Спартак (Варна): 89 Никола Виденов, 9 Мехмед Сабри, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 31 Дмитро Семенив, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев (89-а мин Цв.Петров), 10 Румен Руменов (к) (87-а мин Мариянов), 14 Ивей Ромееш, 81 Атанас Зехиров (90-а мин Бабалиев), 29 Ахмед Ахмедов

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна