Спартак (Варна) загуби дербито с Марек (Дупница)

Двубоят от 24-тия кръг на втора лига завърши с успех 2:1 за Марек

Поражение с 1:2 допусна Спартак (Варна) при гостуването си на Марек (Дупница) в 24-тия кръг на Втора лига. Домакините откриха резултата още в 18-ата минута, когато вратарят на "соколите" Георги Георгиев сбърка при изнасяне на топката, пресиран от противник, тя попадна в Любомиров, който неспасяемо я прати в мрежата за 1:0 в полза на Марек. След попадението варненци създадоха няколко добри ситуации, за да изравнят резултата, но нов гол до почивката не падна. В последната минута на първата част Димитър Илиев от отбора на Марек имаше възможност да удвои, но изстрелът му с глава срещна гредата след разбъркване в наказателното поле на "соколите".

Марек (Дупница) успя да удвои преднината си в 73-тата минута. След бърза контраатака двама играчи излязоха срещу Георгиев и той два пъти парира удари, преди Николай Ганчев да покачи на 2:0. В 90-ата минута Джейми Емпие реализира първия си гол за соколите на празна врата след разбъркване и пас от Ахмедов и оформи крайното 2:1.

След поражението от Марек, което е първо за Спартак (Варна) през пролетния дял на шампионата, "соколите" остават втори във временното класиране с актив от 45 точки, с една повече от тима от Дупница, който е трети. В следващия кръг от шампионата във Втора лига, Спартак (Варна) гостува на Марица (Пловдив). Двубоят е на 16 март - събота, от 15:30 часа.

Спартак (Варна): 23 Георги Георгиев, 31 Дмитро Семенив, 4 Радослав Терзиев, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев (67-а мин. Мариянов), 5 Йоан Бауренски (54 Цветослав Петров), 45 Даниел Начев (45 Преслав Петров), 10 Румен Руменов (67 Руменов), 14 Ивей Ромееш, 11 Виктор Митев (к) (88 Емпие), 29 Ахмед Ахмедов

2024 © Варна е / снимка: ФК Марек

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна