Спартак (Варна) загуби от Локомотив в Пловдив

След успеха с 3:1 "смърфовете" влязоха в Топ 6, "соколите" остават последни

Спартак (Варна) претърпя пореден крах в борбата си за оставане в елитната ни футболна лига. "Соколите" регистрираха ново поражение, този път като гости на Локомотив в Пловдив с 1:3. Успехът позволи на "смърфовете" да се изкачат до шестата позиция във временното класиране с актив от 46 точки, Спартак остават последни с 16.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута. Точен беше Джовани от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Роберто Хименес след изстрел на Петър Витанов.

Минута преди края на първото полувреме Спартак върна паритета в резултата. Изравнителното попадение бе дело на играещия под наем в тима на "соколите" Луан, който е преотстъпен именно от отбора на Локомотив. Бразилецът засече топката с глава след центриране от десния фланг и я изпрати в мрежата на домакините. Попадението бе преразгледано с ВАР, но в крайна сметка беше признато.

В 68-ата минута Мартин Паскалев отново даде преднина на Локомотив. Любопитно е, че той в миналото е бил част от школата на Спартак (Варна). Паскалев се разписа с глава от непосредствена близост.

Четвърт час преди края на двубоя варненският тим остана с 10 души на терена. Червен картон за нарушение срещу Джовани получи Пламен Димов. Капитанът на Спартак първоначално беше санкциониран с жълт картон за грубата проява, но след консултация с ВАР, главният арбитър вдигна червения цвят.

В добавените минути на срещата финалното 3:1 в полза на Локомотив оформи Димитър Илиев.

э

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Локомотив (Пловдив)

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море