Спартак (Варна) загуби от Янтра (Габрово) в първата си контрола

Играчите на Валентин Илиев отстъпиха от отбора на Велислав Вуцов с 1:2

Спартак (Варна) загуби от Янтра (Габрово) с 1:2 в контрола, играна на стадион “Ангел Кънчев” в Трявна, където „соколите“ са на подготвителен лагер преди сезона във Втора лига. Спарингът беше първи и за двата тима, които през новия сезон ще се състезават във втория ешелон.

Двубоят беше неофициален дебют за новия треньор на Спартак Валентин Илиев.

През първата част той заложи на по-опитните си футболисти и очаквано на почивката варненци водеха с 1:0. Гола отбеляза Ромеш Ивей в 36-ата минута

През втората част Валентин Илиев изпробва различни варианти на състава на Спартак и това се отрази на резултата. „Соколите“ допуснаха две попадения във вратата си. Точни за тима от Габрово, воден от опитния селекционер Велислав Вуцов, бяха доказаният голмайстор Дани Младенов в 59-ата минута от дузпа и Георги Недков, който донесе победата на Янтра във финалната минута на двубоя.

Следващата контрола на Спартак (Варна) ще е срещу дубъла на Лудогорец на 1 юли.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна