Мобилно меню

Спартак (Варна) запази мястото си в Първа лига

Класически успех срещу Локо (София) гарантира мястото на “соколите” в елита и през новия сезон, след като конкурентите Септември и Берое направиха грешна стъпка в последния кръг
Спартак (Варна) запази мястото си в Първа лига

Варненският Спартак защити мястото си в елита на родния футбол и през следващия сезон. В последния си мач от настоящата кампанията „соколите“ надделяха пред собствена публика категорично с 3:0 над тима на Локомотив (София), а в герой за домакините се превърна нападателят

Георг Стояновски, който наниза хеттрик.

Внукът на треньора Гьоко Хаджиевски откри резултата още в 8-ата минута. Той бе най-съобразителен след рикошет в наказателното поле и от близка дистанция изпрати топката в мрежата за 1:0. 

Попадението засили ентусиазма в редиците на домакините, които набързо стигнаха до още няколко добри положения за гол. 

Най-добрият шанс за гостите се разкри пред Кауе Карузо в 24-тата минута, но вратарят на Спартак Педро Рибейро внимаваше.

“Соколите” удвоиха преднината си в 30-ата минута, отново чрез Георг Стояновски. Шанде проби много добре отляво и намери своя съотборник в наказателното поле, където той бе оставен непокрит. Македонският таран овладя и с премерен удар с десния крак порази целта за 2:0.

До края на първата част Таилсон също можеше да се разпише, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено и „соколите“ продължиха да бъдат по-активният тим на терена.

Георг Стояновски оформи своя хеттрик в 62-рата минута, реализирайки с глава след отлична асистенция на Борис Иванов. Това бе първи хеттрик в кариерата на централния нападател от Северна Македония. 

Така след загуба с 0:3 на Берое от Ботев (Враца) и реми 1:1 между Добруджа и Септември, варненският клуб си гарантира участието в Първа лига, като се спаси и от бараж. За мястото си в елита ще продължи да се бори тимът на Септември, който като 13-и в класирането ще се изправи срещу втория във Втора лига. От представителната група в българския футбол изпадат тимовете на Монтана, Добруджа и Берое. 

2026 © Варна е

Черно море стартира подготовка за новия сезон на 15 юни

Предвидени са 6 контроли и лагер в Трявна
Черно море стартира подготовка за новия сезон на 15 юни

Черно море дава старт на предсезонната си подготовка на 15 юни, съобщиха от пресцентъра на клуба. "Моряците" се събират за първото си занимание на стадион "Тича" във Варна, след като в предходните дни играчите ще преминат задължителните медицински прегледи. 

През първата седмица тимът ще тренира във Варна, където ще се заложи на въвеждащи натоварвания, функционални тестове и работа за възстановяване след паузата. След това отборът се мести в Трявна, където ще протече основната част от подготовката.

В рамките на подготовката са предвидени общо шест контролни срещи.

Съперниците, датите и часовете на проверките, както и детайли за селекцията и организацията на лагера ще бъдат оповестени, както всяка година, допълнително на първата тренировка.

2026 © Варна е