Спартак (Варна) завъртя реми с руснаци в дебюта на Росен Кирилов

Контролата се игра във футболен център край турския курорт Анталия

При резултат 1:1 завърши първата контрола на Спартак (Варна) по време на подготвителния лагер на тима в Анталия. "Соколите" срещнаха руския Ротор Волгоград на терена на футболен център край турския курорт. Двубоят бе и дебют на новия наставник Росен Кирилов начело на Спартак.

Спартак (Варна) и Ротор Волгоград изиграха равностоен мач, в който головите възможности не бяха много. Руменов пропиля две добри положения за "соколите" през първата част. Съперникът от Русия откри резултата в 31-вата минута, когато далечен изстрел на Дмитри Прищепов рикошира в друг играч и влезе в противоположния ъгъл на вратата на Спартак. Това бе и единственият точен удар през първото полувреме.

И двата състава направиха доста промени за втората част. Третият в класирането на руската Втора лига Ротор започна малко по-активно след почивката. В 53-тата минута вратарят Георгиев парира удар отблизо, а в 55-ата Мухин стреля в гредата. В 57-ата минута "соколите" изравниха резултата. Секунди, след като влезе на терена, новото попълнение Велислав Минков се разписа, изведен отляво по диагонала, след многоходова скоростна атака. В 77-ата минута удар на Сабри бе блокиран, а малко след това същото се случи и с опасен шут на Ивей Ромееш.

Следващата контрола на Спартак (Варна) е планирана за 27 януари, а съперник ще е Навбахор от Узбекистан. Общо 4 спаринга ще изиграят "соколите" по време на лагера си в Турция, който продължава до първите дни на февруари.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак (Варна)

Илиан Илиев: Надяваме се това да е единственият равен на Черно море този сезон на Тича

Доволен съм от желанието за игра, но при тези условия няма как да искам повече от футболистите, от БФС не мислят как да вдигнем качеството на шампионата, подчерта селекционерът на Черно море и националния отбор

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира изявите на своите футболисти в първия двубой за новия сезон, в който вицешампионите приеха на стадион Тича във Варна отбора на ЦСКА 1948.

"Като за първи мач може да сме доволни единствено от желанието за игра.

Не е сериозно двубой да се играе на 36 градуса темпертура, казах го и през семицата.

Видяхме, че футбол се получи едва в последните 25-30 минути на мача, когато малко се поосвежи времето.

Всичко друго е отчитане на дейност. Това е притеснителното, че не мислим как да направим нашия продукт, в частност българския футбол, по-добър, а мислим само как да изпълняваме някакви молби и всички да са доволни, в случая гостите да си хванат навреме самолета от Варна", отбеляза Илиан Илиев.

Наставникът на "моряците" отбеляза, че в това време няма как да изисква повече от своите футболисти, предвид условията.

"Ние търсим да вдигнем качеството на играта, а това няма как да се случи в ситуацията, в която ни постави Спортно-техническата комисия на БФС.

И като национален селекционер бях говорил с хората, които определят програмата, но те направиха точно обратното.

Не мисля че има някаква тежест това да си национален селекционер и да ги помолиш да се играе по-късно и при нормални условия за футбол, а моето желание беше за всички отбори, не само за Черно море."

Илиан Илиев подчерта, че от първия мач не трябва да се правят генерални изводи.

"Разбира се имаше брак в някои от действията ни на терена, можеше да играем по-добре. Аз казах и на момчетата в съблекалнята - миналата година направихме един равен вкъщи, дай Боже и този сезон това да ни е единственият равен пред собствена публика. Със сигурност ние имаме повече възможности, в завършващата фаза трябваше да сме по-агресивни, но като се вземе предвид, че Иса беше наказан, а Брено е контузен, е ясно, че малко ни липсваше присъствието в наказателното поле на съперника."

Старши треньорът на Черно море изрази очаквания, че футболистите му ще са по-свежи за следващия важен двубой срещу Апоел (Беер Шева), който ще е първи за "моряците" в Лигата на конференциите. Илиан Илиев подчерта, че съперникът е тежък и притежава изключително качествени футболисти.

Първият мач между Черно море и Апоел (Беер Шева) от втория квалификационен кръг на Лига на конференциите ще е на 25 юли от 21:00 часа и ще се играе на градския стадион в Ловеч, тъй като поради военния конфликт в Израел, Апоел не може да домакинства в собствената си страна.