Спартак загуби от Лудогорец, "орлите" се изкачиха на върха в Първа лига (Видео)

Кирил Десподов и Игор Тиаго донесоха успеха за разградчани, за варненци точен беше Да Силва

Отборът на Спартак (Варна), макар и с нов треньор и с почти изцяло променен състав, поднови участието си в Първа лига през 2023-та с фалстарт. "Соколите" отстъпиха на шампиона Лудогорец с 1:2 на собствения си стадион "Спартак" в морската столица. Успехът изкачи разградчани на първото място във временното класиране, пред ЦСКА-София, които са с мач по-малко, Спартак са последни, с 8 точки в актива си.

Шампионите от Лудогорец откриха резултата във Варна още в 9-ата минута, когато футболист номер едно на България за 2022-ра Кирил Десподов с фино отиграване изпрати топката във вратата на домакините за 0:1.

В 21-вата минута Тиаго отбеляза втори гол за "орлите".

Домакините намалиха пасива си в 57-ата минута, когато отбраната на разградчани "проспа" комбинация между Ромеш и Да Силва, което последния превърна в гол.

До края "соколите" се опитаха да извлекат максимума от всяка възможност в наказателното поле на Лудогорец, но така и не стигнаха до нищо повече в двубоя.

В следващия си мач в Първа лига Спартак (Варна) ще гостува на Хебър в Пазарджик на 20 февруари от 14:30 часа.

2023 © Варна е

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море