Уеслен Жуниор стартира ударно за Черно море

Бразилецът отбеляза гол в първия си мач с екипа на "моряците", а варненци надделяха с 2:0 в контрола срещу Черноморец (Бургас)

Черно море записа победа във втората си зимна контрола. Варненци се наложиха с 2:0 над Черноморец (Бургас) в спаринг, игран на стадион „Младост“ в морската столица. Точни за Черно море бяха Николай Златев и новото попълнение Уеслен Жуниор

Първото добро положение на сметката на Черно море дойде още в 19-ата минута, но вратарят на бургазлии успя атрактивно да парира изстрел на Мартин Милушев.

Стражът на Черноморец отново бе под прицел в 28-ата минута, но отново се справи с изстрела, този път отправен от Мазир Сула.

В 30-ата минута Илиан Илиев направи две промени в стартовия състав на Черно море, като Мишел Алвес и Исмаил Иса отстъпиха местата си на Кристо Яначков и Велислав Василев.

В 41-вата минута Димитър Жеков от състава на гостите засече с крак опасно центриране от десния фланг, но прати топката встрани от вратата.

На почивката Илиан Илиев направи доста промени, като даде шанс за изява на повече футболисти от Черно море. В игра се появиха Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Росен Стефанов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Уеслен Жуниор, Атанас Илиев, Александър Веселински и Николай Златев. В игра от първата част остана единствен Велислав Василев.

В 52-рата минута Александър Веселински отправи бомбен удар от около границата на наказателното поле, но вратарят на Черноморец спаси.

В 59-ата минута Борис Стойков смени Велислав Василев. В 60-ата минута Александър Веселински изведе сам срещу вратаря на Черноморец новото попълнение Уеслен Жуниор, който обаче бе затворен от стража и не успя да нанесе удар.

В 69-ата минута Уеслен Жуниор отправи страхотен удар с левия крак, но над вратата. В 71-вата минута Черно море откри резултата. Николай Златев напредна по лявото крило, влезе към дъгата на наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 1:0.

В 78-ата минута новото попълнение Уеслен Жуниор удвои преднината на Черно море и фиксира крайното 2:0 в полза на варненци.

Следващите си контроли Черно море ще изиграе в Турция по време на подготвителния си лагер, който започва на 21 януари, а първият сапринг на турска земя е на 24-ти срещу Слован Либерец.

Съставът на Черно море: Християн Славков, Берк Бейхан, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Мазир Сула, Николай Костадинов, Мартин Милушев, Мишаел Алвес, Едгар Пашеко, Исмаил Иса

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна