Васил Панайотов преди реванша с Апоел Беер Шева: Надявам се от първата минута да покажем лицето на Черно море

Всеки е фокусиран да даде максимума от себе си и в рамките на 90 минути да се поздравим с успех, подчерта опитният футболист на "моряците"

Един от капитаните на Черно море Васил Панайотов, който е и сред най-опитните футболисти в тима, разкри, че обстановката в щаба на "моряците" е позитивна преди важния мач реванш от втория предварителен кръг на Лигата на Конференциите срещу Апоел Беер Шева. Двубоят е днес от 20:30 часа на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

"Ролята на опитните футболисти в такива важни мачове е важна, най-вече, за да сплотим колектива и всички, както чужденци, така и по-млади играчи да се чувстват част от тима. Ние знаем, че нашата сила е колективът, гледаме всички да сме равнопоставени, всеки да се чувства добре в отбора и да дава максимума от себе си."

Васил Панайотов подчерта, че всички в Черно море мислят за това как да изиграят мача с Апоел Беер Шева по най-добрия начин, за да продължат напред.

"Гледахме и анализирахме първия двубой и всички сме на едно мнение, че през първото полувреме, може би защото е първи двубой от доста години насам за Черно море в евротурнири, бяхме по-притеснени, но през второто полувреме показахме част от играта, която искат да виждат и треньорът, и нашите фенове."

Надявам се в реванша от първата минута да покажем лицето на Черно море, да изиграем един много силен мач и да отстраним отбора на Апоел.

Васил Панайотов отбеляза, че въпреки сгъстения цикъл от мачове, в който се намира Черно море, няма място за оплаквания.

"Идва следващият мач и всеки трябва да е готов да даде най-доброто от себе си, за да излезе отборът победител!"

Васил Панайтов призна, че в Черно море не са мислили специално за дузпи преди двубоя с Апоел Беер Шева.

"Всеки е фокусиран да даде максимума от себе си от първата минута на двубоя и в рамките на 90 минути да се поздравим с успех. Искам Черно море да продължи в следващия кръг, защото този колектив и отбор граден доста години го заслужава!", завърши опитният футболист на "моряците.

2024 © Варна е

Илиан Илиев: Трябва да подобрим много представянето си, за да търсим победата срещу Спартак

Нямаше да е незаслужено да загубим от Арда, подходихме все едно играем контрола и то срещу един съперник, който има добри футболисти и умее да владее топката, не спести критики наставникът на Черно море

Мисля че това е един от най-слабите мачове, които сме изиграли у дома в последните години, заяви Илиан Илиев след измъчения домакински хикс срещу Арда.

"Подходихме без агресия, без желание. Чакахме нещата да ни се случат от само себе си и то срещу срещу един отбор, който бързо си подава топката. Отново допуснахме гол след статично положение, въпреки че имаме високи хора в състава и не трябва да имаме подобни притеснения, но случва се във футбола. Мисля че резултатът е справедлив донякъде, но и да бяхме загубили нямаше да е незаслужено, тъй като отношението ни в мача беше недобро, да не казвам по-силни думи.

След почивката очаквах друга реакция, особено като има предвид, че идва и дербито на Варна.

За следващия мач срещу Спартак трябва да сме много по-агресивни и по-вътре в мача, както се казва, тъй като по този начин, по който се представихме срещу Арда, изигравайки мача като една контролка, ще имаме проблеми",  категоричен беше опитният специалист.

Илиан Илиев подсказа, че за следващия мач може да има промени в състава на Черно море.

"По този начин не трябва да се продължава, особено когато с една победа можеше да излезем на първо място във временното класиране. Ние трябваше да покажем много по-различно лице като желание за игра, разбира се, може да се допуснат грешки, може да ни отбележат и гол, но желанието за игра трябваше да е коренно различно.

Надявам се да се посъбудим след този мач, който изиграхме.

Постигнахме резултат, който не ни задоволява, но е може би по-добър от това, което заслужавахме."

По отношение на предстоящия варненски сблъсък в елита между Черно море и Спартак, Илиан Илиев коментира:

"Дербито си е дерби, със сигурност е по-различно от останалите мачове. Трябва да го изиграем по-умно. Нещата, които се случват около дербито, визирам цените на билетите, не трябваше да се случват, тъй като това е излишно нагнетяване на напрежението преди мача, който трябва да е истински празник за града, а не да се избиват комплекси с цени на билетите ненормални за нашата действителност. Надявам се тази седмица ръководствата на двата отбора да се разберат, за да няма последствия от тези решения по време на мача.

Призовавам феновете на двата отбора да помогнат, за да стане един истински футболен празник.

Ние трябва да подобрим много в представянето си, за да търсим победата".

Градското дерби на Варна ще се играе на стадион "Спартак" на 22 септември - неделя, от 20 часа.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море