Васил Петров: Ще се борим до край на всички фронтове!

Аз винаги съм оптимист, винаги вярвам в успеха и ще продължа да внушавам това на футболистите, докато аз съм треньор, заяви наставникът на Спартак (Варна)

"Не съм доволен от резултата, този мач беше в графата "задължителни" за вземане."

Това заяви старши треньорът на Спартак (Варна) Васил Петров след равенството 2:2, което тимът му регистрира в последното си домакинство за 2023-та, срещу Спортист (Своге).

Наставникът на "соколите" отбеляза, че може би отборът му трябва да е доволен от точката, с оглед червения картон и дузпата, но въпреки това той подчерта, че футболистите му винаги се борят за победа и всичко по-малко от това е разочарование.

Васил Петров изрази и безрезервната си подкрепа към вратаря на Спартак Георги Георгиев, който преждевременно беше отстранен от игра в мача срещу Спортист (Своге). "Както аз, така и момчетата, всички сме с него. Всеки прави грешки, неприятно е, но и той не го е искал, със сигурност", отбеляза треньорът на Спартак.

Васил Петров заяви, че след максималното раздаване на терена срещу Спортист (Своге), тимът му трябва бързо да бъде възстановен за следващите важни двубои, които предстоят. "Надявам се да влезем свежи в мачовете, които ни предстоят, което ще е трудно с оглед на това, което дадоха момчетата на терена. Искам да им благодаря, че дадоха всичко от себе си. След втория гол на Спортист видях как им пада гарда, на полувремето им казах, че не трябва да спират да се борят и да вярват в себе си. Радвам се, че през второто полувреме се вдигнаха и дори можеше да вземат и мача", коментира треньорът на "соколите".

Той отбеляза, че няма лесни мачове в Б група, където разликите между отборите са малки, а най трудно е да се играе срещу тимове, които действат защитно на терена.

"Аз винаги съм оптимист, винаги вярвам в успеха и се опитвам да внуша това и на момчетата. Ще се борим до край на всички фронтове, докато аз съм треньор на отбора."

Васил Петров обърна внимание върху факта, че в паузата на шампионата трябва да се направи сериозна селекция.

"Не е пълна групата, на някои постове се наложи да вземаме попълнения от втория отбор. Трябва сериозно да се помисли за селекция в паузата на шампионата, след като стане ясно кой ще е старши треньор", подчерта той.

2023 © Варна е / снимки: ФК Спартак Варна

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.