Васил Петров: Спартак (Варна) ще се завърне в елита, ние сме силен отбор!

Във всички линии сме добре, тактически сме грамотни, аз лично никога няма да се предам, заяви наставникът на "соколите"

Старши треньорът на Спартак (Варна) Васил Петров коментира домакинското поражение на отбора си срещу лидера във Втора лига Септември с 1:2.

"До 15-ата минута имахме 3-4 положения и ако бяхме ги реализирали можеше да е съвсем различен мача, да водим с 2 гола още през първото полувреме. Отборът започна да играе защитно през втората част, без да съм давал такива указания, след като противникът ни притисна. Внимавахме повече отколкото трябва, макар че техните голове не станаха от някакво преимущество. Елементарна тактическа грешка за първия гол, очаквахме засада, това ни стъписа и неспасяем втори гол с доза късмет. Гардът падна след техните голове, макар, че опитах да ги вдигна. Аз лично никога няма да се предам, моята глава е гордо вдигната, защото видях, че момчетата се бориха докрай и играхме добре, особено през първата част и не трябваше да излизаме с такова поведение след почивката."

Васил Петров обясни, че промените в стартовия състав, които е направил, в сравнение с предишни мачове, са били наложителни и продиктувани от контузии.

Старши треньорът на Спартак (Варна) заяви, че е оптимист за следващия двубоя на "соколите" във втора лига, който ще е на 28 септември (четвъртък), от 17 часа срещу Добруджа в Добрич.

"Във всички линии сме добре, тактически сме грамотни. Ние сме силен отбор и нищо не е загубено. Не се съмнявам, че „Спартак“ ще се завърне в елита. Респект за нашите опоненти, но смятам, че може и късно да се случи, но ще заемем място, за да влезем в Първа лига", изрази увереност Васил Петров.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Спартак (Варна) се завърна с победа в елита

"Соколите" се наложиха с 2:0 над Хебър като гости, Ахмедов се отчете с гол и асистенция

Спартак (Варна) стартира с победа кампанията си в първа футболна лига. След година отсъствие от "елита", соколите се завърнаха със самочувствие и хъс за успехи. В първия си мач за новия сезон варненци надделяха над Хебър в Пазарджик с 2:0. С гол и асистенция в състава на Спартак се отличи Ахмедов.

Още в 17-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Арбитърът Християна Гутева показа директен червен картон на Николай Николаев за грубо нарушение срещу Ивей Ромееш. Откриващото попадение на сметката на Спартак падна във втората минута на добавеното време на първото полувреме. Ахмед Ахмедов беше най-съобразителен след грешка в защитата на Хебър и реализира за 0:1.

В 49-ата минута Хебър получи правото да изпълни дузпа, след като Франьо Пърце игра с ръка в наказателното си поле. С изпълнението се нагърби Олексей Збун, който обаче стреля високо над напречната греда и не успя да изравни резултата.

В 65-ата минута Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов сам срещу вратаря на Хебър. Ахмедов успя да намери мрежата за втори път в този мач, но попадението бе отменено поради засада.

В третата минута на добавеното време закономерното все пак стана факт и Спартак подплъти успеха си с второ попадение. Ахмедов върна жеста към Вутов и го изведе по чудесен начин около точката на дузпата, а Вутов не остави шанс на Дебърлиев да реагира и оформи крайното 0:2.

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Спартак гостува на ЦСКА 1948. Двубоят е на 28 юли - неделя, от 19 часа.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна