13 медала спечелиха българските гимнастички от Гран При Марбея

5 от отличията са златни

Тринадесет медала от които 5 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала спечелиха българските гимнастички при участието си на Гран При Марбея, съобщават от родната федерация.

Три от златните отличия заслужи ансамбълът ни за жени. В първото си официално състезание за сезона Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова взеха титлите в многобоя и на финалите на пет обръча и на три ленти и две топки. Отборът, воден от Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева получи за изпълнението си на обръчи оценка от 35.250 точки, а на ленти и топки - 29.700.

Стилияна Николова беше отличена със сребро в многобоя, след което завоюва златото във финалите на топка и на бухалки и се нареди трета на обръч и на лента. Тя получи оценки от 35.000 точки на бухалки, 35.700 на топка, 32.900 на обръч и 32.250 на лента.

Ева Брезалиева се нареди трета в многобоя, взе сребро на обръч с 34.300 точки и сребро на топка с 33.600 точки. На лента тя е пета с 31.900, а на бухалки допусна грешки и се нареди осма във финала с 29.350 точки.

България беше представена отлично и от двете родни съдийки в турнира - Филипа Филипова и Християна Тодорова.

2023 © Варна е

Варненският гимнастик Божидар Златанов спечели държавната титла в многобоя за мъже

"Интерком груп Черноморски юнак" заслужи и отборния трофей при младежите

Състезателят на варненския клуб по спортна гимнастика "Интерком груп Черноморски юнак" Божидар Златанов спечели титлата в многобоя при мъжете на Държавното лично отборно първенство за Купа "България" по спортна гимнастика, което се провежда в Благоевград.

Златанов събра 78.900 точки, след като получи оценки 13.000 точки на земя, 12.100 на кон с гривни, 13.200 на халки, 14.200 на прескок, 13.100 на успоредка и 13.300 на висилка.

Втори е Даниел Трифонов (Левски-Спартак) със 77.800 точки, а трети се нареди Димитър Димитров (ЦСКА) със 76.300.

Защитаващият титлата си и шампион в последните две години Теодор Трифонов Светкавица (Търговище) остана със 70.950 точки.

При младежите първи в многобоя стана Любомир Станоев (Любчо Солачки) със 70.900 точки, а при юношите старша възраст златото взе Никълъс Наков (Левски-Спартак) със 72.530.

Отборно при мъжете на първо място е ЦСКА с 200.333 точки, при младежите триумфира Интерком груп Черноморски юнак (Варна) със 193.396 точки, а при юношите старша възраст титлата е за Светкавица (Търговище) с 223.510 точки.

Днес - 23 март, са финалите на отделните уреди във всички възрастови групи.