50-годишен юбилей празнува днес легендата на спортната гимнастика Йордан Йовчев

Роденият в Пловдив състезател и треньор е почетен гражданин на Варна и вдъхновител на Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда в морската столица

50 години навършва днес най-успешният ни състезател в спортната гимнастика Йордан Йовчев. Данчо впечатли света с дълголетието си в спорта, със своето постоянство и дисциплина.

Йордан Йовчев е олимпийски вицешампион, носител на четири медала от олимпийски игри, четирикратен световен шампион и трикратен световен вицешампион.

Роденият в Пловдив преди точно 50 години Йордан Йовчев е почетен гражданин на Варна. По негова инициатива в морската столица ежегодно се провежда Световна купа по спортна гимнастика.

Кметът на Варна Иван Портних също поздрави Данчо Йовчев за юбилея, като му пожела да продължава да вдъхновява младите спортисти за големи постижения!

2023 © Варна е

Варненският гимнастик Божидар Златанов спечели държавната титла в многобоя за мъже

"Интерком груп Черноморски юнак" заслужи и отборния трофей при младежите

Състезателят на варненския клуб по спортна гимнастика "Интерком груп Черноморски юнак" Божидар Златанов спечели титлата в многобоя при мъжете на Държавното лично отборно първенство за Купа "България" по спортна гимнастика, което се провежда в Благоевград.

Златанов събра 78.900 точки, след като получи оценки 13.000 точки на земя, 12.100 на кон с гривни, 13.200 на халки, 14.200 на прескок, 13.100 на успоредка и 13.300 на висилка.

Втори е Даниел Трифонов (Левски-Спартак) със 77.800 точки, а трети се нареди Димитър Димитров (ЦСКА) със 76.300.

Защитаващият титлата си и шампион в последните две години Теодор Трифонов Светкавица (Търговище) остана със 70.950 точки.

При младежите първи в многобоя стана Любомир Станоев (Любчо Солачки) със 70.900 точки, а при юношите старша възраст златото взе Никълъс Наков (Левски-Спартак) със 72.530.

Отборно при мъжете на първо място е ЦСКА с 200.333 точки, при младежите триумфира Интерком груп Черноморски юнак (Варна) със 193.396 точки, а при юношите старша възраст титлата е за Светкавица (Търговище) с 223.510 точки.

Днес - 23 март, са финалите на отделните уреди във всички възрастови групи.