Два златни медала за ансамбъла ни девойки от Европейското първенство

Варненките Андреа Иванова и Красимира Иванова, и съотборничките им Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Габриела Пеева и Ванеса Емилова, триумфираха в надпреварите на 5 топки и 5 въжета

Два златни медала от финалите на отделните уреди спечели ансамбълът ни девойки от Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку. Отличията идват след сребърния медал, завоюван от момичетата в многобоя.

Ансамбълът ни в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова заслужи отличието на пет въжета с оценка 30.500. Сребърният медал е за ансамбъла на Израел с 30.400, а ансамбълът на Италия се окичи с бронза, след оценка 29.550.

Девойките на България триумфираха със златото и на пет топки с оценка 32.100. Среброто отново отиде при ансамбъла на Израел - с оценка 31.900, а с бронз се окичи Азербайджан с 31.200.

2023 © Варна е

Варненският гимнастик Божидар Златанов спечели държавната титла в многобоя за мъже

"Интерком груп Черноморски юнак" заслужи и отборния трофей при младежите

Състезателят на варненския клуб по спортна гимнастика "Интерком груп Черноморски юнак" Божидар Златанов спечели титлата в многобоя при мъжете на Държавното лично отборно първенство за Купа "България" по спортна гимнастика, което се провежда в Благоевград.

Златанов събра 78.900 точки, след като получи оценки 13.000 точки на земя, 12.100 на кон с гривни, 13.200 на халки, 14.200 на прескок, 13.100 на успоредка и 13.300 на висилка.

Втори е Даниел Трифонов (Левски-Спартак) със 77.800 точки, а трети се нареди Димитър Димитров (ЦСКА) със 76.300.

Защитаващият титлата си и шампион в последните две години Теодор Трифонов Светкавица (Търговище) остана със 70.950 точки.

При младежите първи в многобоя стана Любомир Станоев (Любчо Солачки) със 70.900 точки, а при юношите старша възраст златото взе Никълъс Наков (Левски-Спартак) със 72.530.

Отборно при мъжете на първо място е ЦСКА с 200.333 точки, при младежите триумфира Интерком груп Черноморски юнак (Варна) със 193.396 точки, а при юношите старша възраст титлата е за Светкавица (Търговище) с 223.510 точки.

Днес - 23 март, са финалите на отделните уреди във всички възрастови групи.