МФК Спартак загуби от гърци на старта на Шампионската лига

Плажните соколи отстъпиха с 4:5 в оспорван двубой

Варненският клуб по плажен футбол МФК Спартак стартира с поражение участието си в Шампионската лига в Назаре. „Плажните соколи“ отстъпиха с 4:5 в оспорван двубой срещу гръцкия Наполи Патрон.

Футболистите на Наполи поведоха три минути след началото на двубоя чрез Ставропулос и се оттеглиха с аванс след първата част на срещата. В средата втората част гърците удвоиха преднината си, а второто попадение във вратата на бразилския страж на варненци Матеус Миранда Телеко отбеляза Палоумпис.

Последваха голове на Мачи и Станислав Джамбазов, с които МФК Спартак достигна до равенството. В самия край на частта варненци имаха възможност да поведат, но атрактивният изстрел на Мачи срещна гредата.

Пет минути след началото на третата част Наполи отново поведе, а точен беше Скоуртас. Две минути по-късно Мачи върна за 3:3. В следващите минути голове на Али и Мачи направиха резултата 4:4, а попадение на Жозе минута преди края на срещата донесе победата на Наполи Патрон с 5:4.

Утре в 16:15 часа МФК Спартак излиза за втория си двубой от предварителната група в Шампионската лига в Назаре. Съперник на „плажните соколи“ ще е отборът на Фалфала.

2023 © Варна е / снимка: Bulgaria Beach Soccer

Четири отбора се включиха в първия детски турнир по плажен футбол във Варна

Следващият турнир за подрастващи на игрището за плажни спортове в квартал Аспарухово ще е през август

Четири тима участваха в първия от серията детски турнири по плажен футбол, които се провеждат във Варна през летните месеци. Спартак (Варна), Юнак, Аксаково и момичета от ФК Варна откриха инициативата, която има за цел да популяризира сред подрастващите най-атрактивната разновидност на футбола.

Надпреварата се провежда по всички правила на тази дисциплина. За адаптирането на децата и въвеждането им в спецификата на спорта се грижат играчи от десеткратния шампион на страната МФК Спартак. Георги Минков, Илиян Илиев, Георги Димитров и треньорът на тима Симеон Христов показваха на участниците тънкостите и особеностите в плажния футбол и помагаха за тяхното по-бързо адаптиране на пясъка.

Организатори на събитието са Зоналния съвет на БФС, Община Варна и МФК Спартак. Срещите се провеждат при перфектни условия на стадиона за плажни спортове в квартал "Аспарухово".

Следващото издание е планирано за началото на месец август, а през септември ще се проведе и финалния турнир.