70 тенисисти се включиха в турнира за любители "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024

16-ото издание на турнира предложи оспорвани мачове

Някои от най-изявените представители на любителския тенис в България за поредна година се включиха в турнира "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024.

70 участници от цялата страна се включиха в 16-ото издание на турнира.

Победители бяха излъчени на сингъл и двойки мъже. "Всички двубои преминаха в духа на спортсменската игра, а най-много атрактивни моменти имаше по време на четвърт финалите", отбелязват организаторите.

След много оспорвани мачове на сингъл купата на победителя отиде при Християн Манолов, негов съперник на финала бе Петър Станев.

При двойките мъже победата е за Мартин Младенов и Радослав Иванов. Техни подгласници станаха Иван Канечев  и Евгений Полшников.

Победителите и финалистите получиха купи осигурени от Дирекция Спорт към Община Варна, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от хотел Приморски, A1 и Aquahouse Thermal & Beach.
16-ият тенис турнир "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024 по традиция беше организиран със съдействието на Тенис клуб "Супер спорт".

2024 © Варна е / снимка "Св. Св. Константин и Елена къп"

Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки от турнир в Италия

Нестеров стана вицешампион на сингъл

Националите на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров и Янаки Милев спечелиха титлата на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българите, които са водачи в схемата, победиха на финала представителите на домакините Масимо Джунта и Мариано Тамаро с 6:3, 6:3 за 66 минути.

За тях това беше втори двубой за деня. Нестров и Милев спечелиха първия си мач на полуфиналите срещу поставените под номер 3 Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция) след обрат с 6:7, 7:6(3), 10:8 за 2:10 часа. Срещата беше прекратена след първия сет вчера и се доигра днес.

За Нестеров това е седми трофей в кариерата при дуетите от турнирите на Международната федерация по тенис, а за Милев - четвърти.

Преди седмица Нестеров и Милев спечелиха титлата на двойки на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула (Италия), отбелязват от Българската федерация по тенис.

Пьотр Нестеров загуби на финала на сингъл по-рано днес. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания) с 2:6, 6:7(5) за 2:04 часа.

2024 © Варна е / снимка: Българска федерация по тенис