70 тенисисти се включиха в турнира за любители "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024

16-ото издание на турнира предложи оспорвани мачове

Някои от най-изявените представители на любителския тенис в България за поредна година се включиха в турнира "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024.

70 участници от цялата страна се включиха в 16-ото издание на турнира.

Победители бяха излъчени на сингъл и двойки мъже. "Всички двубои преминаха в духа на спортсменската игра, а най-много атрактивни моменти имаше по време на четвърт финалите", отбелязват организаторите.

След много оспорвани мачове на сингъл купата на победителя отиде при Християн Манолов, негов съперник на финала бе Петър Станев.

При двойките мъже победата е за Мартин Младенов и Радослав Иванов. Техни подгласници станаха Иван Канечев  и Евгений Полшников.

Победителите и финалистите получиха купи осигурени от Дирекция Спорт към Община Варна, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от хотел Приморски, A1 и Aquahouse Thermal & Beach.
16-ият тенис турнир "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024 по традиция беше организиран със съдействието на Тенис клуб "Супер спорт".

2024 © Варна е / снимка "Св. Св. Константин и Елена къп"

Контузия спря Гришо на US OPEN

Топ тенисистът ни се отказа в четвъртфинала поради травма

Контузия не позволи на Григор Димитров да се класира за втори път на полуфинал на Откритото първенство на САЩ. Най-добрият ни тенисист, който беше поставен под №9 в US OPEN се отказа поради контузия в четвъртфиналния сблъсък срещу №20 в световната ранглиста Франсис Тиафо (САЩ) при резултат 3:6, 7:6(5), 3:6, 1:4. Гришо се опита да се бори на корта в продължение на 3 часа, но в края травмата му надделя и се наложи да прекрати преждевременно участието си в двубоя.

Така топ тенисистът ни не успя да повтори най-доброто си класиране на US OPEN. През 2019 г. той достигна до полуфиналите, а там беше спрян от Даниил Медведев (Русия).

Българинът започна лошо срещата и след два пробива загуби първия сет с 3:6.

Във втората част Димитров изостана с 1:4, но успя да изравни при 4:4, а след това изпусна и точка за пробив за 5:4. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Григор поведе с 6-3 точки и от третата си възможност изравни сетовете.

В третата част Димитров поведе с 2:1, но загуби пет от следващите шест гейма. Българинът видимо не се чувстваше добре на корта, като в края сякаш нямаше търпение сетът да завърши, за да бъде взет медицински таймаут.

Физическото състояние на Димитров не се промени и в началото на четвъртия сет. Той трудно сервираше и се движеше по корта. Тиафо поведе с 4:1 гейма и в крайна сметка Димитров се отказа от участие в мача, съобщават от Българската федерация по тенис.