Белослава Балканска донесе второ злато за България от WTT Youth Contender

Бронзов медал заслужи съотборничката ѝ от СКТМ "Комфорт" Полина Енчева

Състезателката на варненския клуб по тенис на маса "Комфорт" Белослава Балканска спечели златен медал от кръга от световните серии WTT Youth Contender в Панагюрище. Белослава триумфира във възрастовата група до 11 години, като победи на финала Армин Айдин от Турция. Бронзов медал в същата възрастова група заслужи Полина Енчева, също от СКТМ "Комфорт".

Както ВАРНА Е ви информира, първия златен медал за България спечели друг състезател на СКТМ "Комфорт" Мирослав Шмидт - при 13-годишните, а с бронз се окичи съотборникът му Виктор Димитров.

При момичетата до 13 години титлата отиде при Хаелин Лий от Република Корея, а при 17-годишните триумфира Рин Менде от Япония.

Общо 170 млади тенисисти от 23 държави премериха сили в седемте състезателни дни на турнира WTT Youth Contender, който се проведе в Панагюрище. Това е най-големият турнир на световно ниво за деца провеждан някога в България. 34 бяха българските представители в международното състезание. Участниците бяха разделени в пет възрастови групи, като най-многобройна беше тази до 17 години. Награден фонд от 800 щатски долара си поделиха победителите в турнира.

2023 © Варна е / снимки: СКТМ "Комфорт"

70 тенисисти се включиха в турнира за любители "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024

16-ото издание на турнира предложи оспорвани мачове

Някои от най-изявените представители на любителския тенис в България за поредна година се включиха в турнира "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024.

70 участници от цялата страна се включиха в 16-ото издание на турнира.

Победители бяха излъчени на сингъл и двойки мъже. "Всички двубои преминаха в духа на спортсменската игра, а най-много атрактивни моменти имаше по време на четвърт финалите", отбелязват организаторите.

След много оспорвани мачове на сингъл купата на победителя отиде при Християн Манолов, негов съперник на финала бе Петър Станев.

При двойките мъже победата е за Мартин Младенов и Радослав Иванов. Техни подгласници станаха Иван Канечев  и Евгений Полшников.

Победителите и финалистите получиха купи осигурени от Дирекция Спорт към Община Варна, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от хотел Приморски, A1 и Aquahouse Thermal & Beach.
16-ият тенис турнир "Св. Св. Константин и Елена къп" 2024 по традиция беше организиран със съдействието на Тенис клуб "Супер спорт".

2024 © Варна е / снимка "Св. Св. Константин и Елена къп"